صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: برداشتن ماسک در فضای باز به شرط واکسیناسیون کامل و روند کاهشی بیماری

دکتر طبرسی در رادیو گفت و گو گفت: اگر 85 درصد مردم واکسن بزنند و بیماری روند کاهشی داشته باشد می‌توان ماسک را حداقل در فضای باز و دارای تهویه مناسب برداشت.

1400/07/20
|
11:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر پیام طبرسی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد کرونا مصاحبه تلفنی کرد.

وی ضمن اشاره به کاهش فشارها روی کادر درمان و انتظار بیماران برای بستری شدن در بیمارستان‌ها گفت: پیکی که هر شب 430 نفر وارد بیمارستان می‌شدند به حدود 160 الی 200 بیمار رسیده و در واقع 50 درصد کاهش یافته است.

طبرسی با اشاره به روند خوب واکسیناسیون در کشور اظهار کرد: اگر با همین روند پیش رویم پیش بینی می‌شود تا اوایل آذر به پوشش 85 درصدی دو دُز واکسن برسیم که شرایط را برای کنترل کرونا راحت تر می‌کند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در مورد زدن ماسک پس از واکسینه شدن اظهار کرد: اگر 85 درصد مردم واکسن بزنند و بیماری روند کاهشی داشته باشد می‌توان ماسک را حداقل در فضای باز و دارای تهویه مناسب برداشت و در فضاهای بسته توجه بیشتری کرد.

وی در رادیو گفت و گو با اشاره به برخی اخبار نگران کننده مبنی بر افزایش بیماری در برخی شهرها در پی مسافرت‌ها خاطرنشان کرد: باید چنین رفتارهایی کنترل شود و مسافرت‌ها را به ویژه در زمان شلوغی و برای افرادی که هنوز واکسن نزده‌اند مدیریت کرد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری پیرامون تمدید واکسن پس از گذشت 6 یا 8 ماه بیان کرد: به احتمال زیاد برای افراد پر خطر باید واکسن را پس از مدتی تمدید کرد.


دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو