صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

بازوند: سالانه 8 هزار نفر در کرمانشاه جذب بازار کار می‌شوند

استاندار کرمانشاه از بسیج مسئولان و مردم قهرمان این استان برای از میان بردن بیکاری سخن گفت و در این رابطه به آمار عینی اشاره کرد.

1400/09/08
|
08:40
|

هوشنگ بازوند در مصاحبه با برنامه «صبح و گفتگو» مردم کرمانشاه را غیور و مرزدار خواند و گفت: کرمانشاه یکی از ثروتمندترین استان های کشور، است و همانطور که رهبری فرمودند این استان سینه ستبر چهره زیبای ایران اسلامی است.

وی افزود: در این جمله بحث های بسیاری نهفته است؛ بر اساس راهبرد رهبر سند آمایش و سرمایه گذاری تهیه شد و کار مطابق این اسناد به خوبی پیش رفته است.

بازوند ادامه داد: در مهر 96 نرخ بیکاری 22.6 بود و امروز در سال 1400، در پایان تابستان نرخ بیکاری به 14.2 رسیده است و این اتفاق بزرگی می باشد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مردم هنوز هم از معضل بیکاری رنج می برند، افزود: طبیعتا این مشکل طی 4 سال مرتفع نمی شود؛ گرچه هر سال ورودی به بازار کار در کرمانشاه 7 تا 8 هزار نفر می باشد.

بازوند از برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور کاهش 2.5 درصدی نرخ بیکاری در سال خبر داد و افزود: بجز سال 99 که به لحاظ کرونا مشکلاتی ایجاد شد، در سایر سال ها بر اساس برنامه پیش رفتیم.

وی همچنین از سند نفت و گاز استان خبر داد که مجوزهای آن نیز صادر شده و ارزشی 80 هزار میلیاردی دارد.

به گفته بازوند این سند در بر دارنده 11 پروژه نفت و گاز است که پروژه پتروشیمی اسلام آباد با سرمایه گذاری 15 هزار میلیارد تومان از سوی دولت و پروژه پایین دستی در سنقر با 1700 میلیارد تومان آغاز شده است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری نیز اقدامی بزرگ صورت گرفت و اورامانات ثبت جهانی شد و با سرعت بالایی پیش رفت.

وی معتقد است آثار این چنینی به ندرت در مدت زمان اندک در یونسکو به ثبت می رسد ولی اورامانات طی یک سال ثبت جهانی شد.

بازوند به رادیو گفت‌وگو گفت: 176 کشور به آثار طبیعی و زیبای این منطقه، مستقیما رای دادند و لذا رهبری در فرمایش خود، از چهره زیبای ایران اسلامی نام برده اند.

وی همچنین موسیقی کرمانشاه را در کشور بی نظیر خواند و تصریح کرد: 4700 اثر تاریخی در حوزه گردشگری و 2 اثر ثبت شده جهانی داریم و طاق بستان نیز در آستانه ثبت جهانی است.

بازوند یادآور شد: مردم کرمانشاه 8 سال از توسعه باز ماندند ولی سینه خود را جلوی گلوله قرار دادند و 10 هزار شهید تقدیم کردند تا خطری برای کشور پدید نیاید.

وی همچنین زلزله کرمانشاه را یادآور شد که 60 درصد مساحت استان را تحت تخریب قرار داد و شوک بزرگی بود که مردم در برابر قهر طبیعت مقاومت کردند و همه برای دینی که به مردم کرمانشاه داشتند، بسیج شدند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو