صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

دبیر اتحادیه بنكداران مواد غذایی: واردات برنج را آزاد کنید

حسنی گفت:دولت برای حمایت از کشاورزان داخلی، هر سال ممنوعیت واردات برنج را اعلام می کند، وقتی 5 ماه برنج به کشور وارد نشود، روی قیمت اثر می گذارد.

1400/11/05
|
12:45
|

به گزارش رادیو گفت و گو، قاسمعلی حسنی دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد قیمت برنج مصاحبه تلفنی کرد.

حسنی گفت: از 15 مرداد که فصل برداشت برنج است، هرسال شاهد کاهش قیمت بودیم اما امسال برعکس شد و افزایش قیمت غیرمعقول و غیر قانونی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: دولت برای حمایت از کشاورزان داخلی، هر سال ممنوعیت واردات برنج را اعلام می کند، وقتی 5 ماه برنج به کشور وارد نشود، روی قیمت اثر می گذارد.

حسنی در رادیو گفت و گو اظهار کرد: با افزایش قیمت زمین‌های برنج، کشاورزان توجیهی برای نگهداری زمین ندارند و آن را قطعه قطعه کرده و می فروشند.

وی ضمن اشاره به افزایش صد در صدی قیمت بذر، کود، سم، کارگر و حمل و نقل که روی افزایش قیمت برنج تاثیر مستقیم داشته گفت: کمبود برنج ایرانی نداریم، اما قیمتها بالاست و از 45 هزار تومان قیمت برنج ایرانی شروه می شود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی یادآور شد: برنج تایلندی با قیمت 11 هزار و 900 تومانی برای قشر کارگران و ضعیف موجود می باشد.

وی در خاتمه خواستار شد: دولت از امسال جلوی واردات برنج را نگیرد و اجازه دهد تاجران بزرگ وارد ایران شوند. چرا که رقابت سالم تر و سودها کمتر می شود و آرامش به بازار بازخواهد گشت.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو