صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

عسگری خبر داد: رشد واردات و صادرات از گمرکات کشور نسبت به سال گذشته

سرپرست معاونت امور گمرکی گمرک ایران گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته واردات از رشد 34 درصدی و صادرات از رشد 37 درصدی برخوردار بوده است.

1400/11/06
|
14:04
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، فرود عسگری سرپرست معاونت امور گمرکی گمرک ایران با برنامه «صبح و گفتگو» به مناسبت روز جهانی گمرک مصاحبه تلفنی کرد.

عسگری گفت: در 10 ماه سال جاری 133 میلیون تن کالا به ارزش 80 میلیارد دلار در 140 گمرک کشور تشریفات انجام شده که حدود 4/41 میلیارد دلار واردات و 7/38 میلیارد دلار مربوط به صادرات است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته واردات از رشد 34 درصدی و صادرات از رشد 37 درصدی برخوردار بوده است.

وی همچنین ادامه داد: در گمرکات مهم کشور، به صورت شبانه روزی تلاش می شود تا کالاهای اساسی به ویژه دارو و تجهیزات پزشکی با کمترین ایستایی به دست بخش های تولید، شرکت ها و مردم برسد که تشریفات حدود 25 میلیون تن کالای اساسی در 10 ماه سال جاری در گمرکات انجام شده است.

سرپرست معاونت امور گمرکی گمرک ایران در رادیو گفت و گو ضمن اشاره به وضعیت بسیار مطلوب در خصوص محصولات بنیادین اظهار کرد: در حال حاضر حدود 5 میلیون تن کالا در گمرکات کشور موجود است و در تلاش هستیم تا کالاها با کمترین توقف به دست مصرف کنندگان برسد.

وی تصریح کرد: سیستم هایی در گمرک تولید و سامانه ای طراحی شده که مردم در منازل خود و با استفاده از اینترنت می توانند نسبت به گمرک دوراظهاری نمایند. در واقع در پنجره واحدهای فرامرزی با 25 دستگاه در ارتباط هستیم و مجوزهایی را به صورت الکترونیک اخذ می نماییم و یکی از بانک های مهم اطلاعات در گمرک ایجاد شده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو