رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

نقد شرایط امروز نباید صرفاً به نقاط تیره بپردازد

کارشناس حوزه سیاسی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو مطرح کرد که نقد نباید به‌گونه‌ای باشد که صرفاً تاریکی‌های آینده و سیاهی‌های امروز را نمایان کند.

1401/04/01
|
17:41
|

مهدی جهان تیغی در برنامه زنده "رویداد" با اشاره به سخنان روز گذشته رهبری اظهار کرد: اولین نقش فهمیدن صحنه میدانی است که با آن روبه‌رو هستیم. چنان چه مهم‌ترین کار دشمن القای بن‌بست آینده است.

وی افزود: دشمن چندین سال تحریم اقتصادی را دنبال کرده و ترامپ سقف تحریم‌ها را پر کرد و دولت بایدن معتقد است آن سیاست شکست‌خورده است و تنها راه پیش روی‌شان القای بن‌بست شرایط فعلی است.

جهان تیغی با بیان این که دشمن سعی دارد با تضعیف اعتقادات دینی پیروز شود، افزود: در معارف دینی نگاه به آینده امیدوارکننده است و انسان دینی معتقد است خدا در شرایط سخت به کمک او می‌آید و این جاست که نقش دستگاه‌های دینی پررنگ می‌شود.

وی معتقد است هر دستگاه که اعتقادات مردم را پررنگ کند، در مقابل دشمن ایستاده است، اضافه کرد: در دین یک سبک زندگی خاص تبلیغ می‌شود که مسئله صبر و جهاد وجود دارد. در این میان شکست دادن چنین جامعه‌ای سخت می‌شود و دشمن تلاش دارد دراین‌بین خلل وارد سازد.

به گفته جهان تیغی بزنگاه‌های تاریخی در دوره معاصر باید مرتباً یادآوری شود و این شیوه‌ای قرآنی هم هست. درست مثل زمانی که خداوند گذشتگان را به یاد می‌آورد.

وی افزود: جریان انقلاب اسلامی و دنیای غرب در بزنگاه نهایی قرار گرفته و یادآوری بزنگاه تاریخی کار ویژه خاص امروز است.

این فعال رسانه‌ای به رادیو گفت‌وگو گفت: امروز بخشی از جامعه منتقدین در کشور معضل اساسی هستند و هرگونه نقد نباید به گونه بیان شود که بن‌بست نظام و چهره تاریک آینده را نشان دهد.

در فرایند آگاه‌سازی گاه رویداد روزانه را به‌گونه‌ای مطرح می‌کنیم که تصویری روشن از آینده به ما می‌دهد؛ لذا نباید طوری پیش رویم که مردم نسبت به کل سیستم بدبین باشند و خوبی‌های یک مجموعه را نبینند.

دسترسی سریع
رویداد