رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی: اهتمام ویژه سازمان تعزیرات حکومتی برای مقابله با گران‌فروشی در سطح عرضه

محمدعلی اسفنانی با تصریح بر اینکه سازمان تعزیرات تمام توان خود را برای مقابله با گران‌فروشی به کار می‌گیرد، گفت: برای رسیدگی سریع‌تر و بهتر به تخلفات گران‌فروشی 180 نفر از کارکنان اداری پس از آموزش برای رسیدگی و صدور حکم مشغول به کار شدند.

1401/04/01
|
18:39
|

برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو در خصوص رصد بازار برای کنترل قیمت‌ها با محمدعلی اسفنانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدعلی اسفنانی با اشاره به گرانی محصولات و کالاها در کشور گفت: بیش از آنکه با تخلفات گران‌فروشی در حوزه عرضه مواجه باشیم، با گرانی محصولات در تولید مواجه هستیم. البته درعین‌حال در زمینه عرضه و اصناف نیز تخلفات وجود دارد که هم رصد و هم رسیدگی می‌شود.

وی با اعلام اینکه 180 نفر از کارآموزهای اداری با آموزشی که داده شدند و آزمونی که از آن‌ها گرفته شد برای رسیدگی به پرونده‌های تعزیرات در شعب جدید فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، اظهار کرد: این همکاران از روز نخست سال کار را آغاز کرده‌اند و این ظرفیت و توان، به شعب سیار اضافه شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو از تشکیل یک قرارگاه در سازمان تعزیرات خبر داد و بیان کرد: ابلاغ ویژه‌ای به تعدادی از افرادی که سابقه کار قابل‌توجهی به‌عنوان مدیرکل در سال‌های گذشته داشتند داده شد تا تعدادی از ایشان به‌عنوان رئیس شعبه ملی فعالیت کنند. البته آن‌ها به‌صورت موضوعی به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند. به‌عنوان‌مثال در یکی از شعب پرونده‌های فقط مربوط به لبنیات و در یک شعبه دیگر به مواد سلولوزی و یا شوینده رسیدگی می‌شود.

وی افزود: اختیاراتی به ایشان داده شده است که تمام صفر تا صد کار را بررسی کنند، جلب نظر کارشناسی داشته باشند و پرونده‌هایی که تشکیل می‌شود را رسیدگی و حکم صادر کنند. در هفته گذشته یک شعبه، فقط در بحث لبنیات سه کارخانه به ترتیب 36 میلیارد، 16 میلیارد و 832 میلیون تومان محکوم شدند. همچنین در این کارخانه‌ها اقدام به نصب پلاک و اطلاع‌رسانی به‌عنوان گران‌فروش صورت گرفت. این کارخانه‌ها مکلف شدند قیمت کالاهایی که اضافه کرده بودند را به قیمت کارخانه بازگردانند.

اسفنانی با تصریح بر اینکه سازمان تعزیرات تمام توان خود را برای مقابله با گران‌فروشی به کار می‌گیرد، گفت: خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی بازرسان خود را در زمینه کالاهای مرتبط با کشاورزی مانند برنج و فراورده‌های خام دامی فعال کرده است.

دسترسی سریع
رویداد