رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح كشور: باید از تحقق هرگونه اقدام تجزیه طلبانه در منطقه جلوگیری کرد

سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری گفت: بایستی از هرگونه اقدام تجزیه طلبانه در منطقه جلوگیری کرد چرا که منجر به بحران‌هایی متعددی در این منطقه خواهد شد و ایران و ترکیه در این زمینه‌ می توانند همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته باشند.

1396/07/12
|
10:41

سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس ستاد تبلیغات دفاعی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه ایران به عنوان یک قدرت موثر منطقه‌ای تلاش می‌کند که نقش خود را در راستای امنیت افزایی و ایجاد آرامش درغرب آسیا به خوبی انجام دهد و در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا و صهیونیست‌ها که باعث ایجاد مشکلات در منطقه شده‌اند بایستد، بیان کرد: در همین چارچوب تلاش داریم که سایر کشورهای منطقه را با این سیاست همراه کنیم و در این ارتباط با آنها همگرایی و همکاری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ترکیه یکی از کشورهای همسایه بزرگ ایران است، افزود: ایران و ترکیه می‌توانند از طریق ارتقاء همکاری‌هایشان سهم بیشتری در ایجاد آرامش در منطقه داشته باشند. متاسفانه در منطقه ما تروریست‌ها فعالیت دارند و همکاری‌های دو کشور در مبارزه با تروریسم بسیار موثر است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشور،همچنین به همکاری‌های ایران و ترکیه در بحث بحران سوریه اشاره کرد و گفت: همکاری های سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در ایجاد ثبات در سوریه موثر بوده است و اکنون مساله‌ای که ما با آن روبرو هستیم تحولات اخیر در اقلیم کردستان عراق است.

سردارجزایری در این ارتباط تصریح کرد: بایستی از تحقق هرگونه اقدام تجزیه طلبانه در منطقه جلوگیری کرد، چرا که منجر به ایجاد بحران و جنگ‌های طولانی مدت می‌شود و قطعا همکاری‌های ایران، عراق و ترکیه می‌تواند در جلوگیری از این موضوع نقش مهمی داشته باشد.

دسترسی سریع
رویداد