رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل خاورمیانه: آمریکا با قراردادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی در مبارزه با تروریسم سنگ اندازی می کند


یک کارشناس مسائل خاورمیانه ، گفت : آمریکا در عراق و سوریه به صورت آشکارا با گروه‌های تجزیه‌طلب کُردی هم پیمان شده است و قصد دارد با حمایت از این گروه‌ها در مقابل دولت های مرکزی عراق و سوریه ، موانعی ایجاد کند.

1396/07/18
|
10:00

محمدرضا حاجیان ،در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، در ارتباط با اینکه چرا آمریکا مانع نابودی گروه های تروریستی در منطقه می‌شود ؟ اظهار کرد : اگر به نحوه ی پیدایش گروه‌های تروریستی در منطقه نگاه کنیم،می‌بینیم آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی به همراه برخی از کشورهای منطقه نقش مهمی در ایجاد این گروه های تروریستی داشته اند و از راه های مختلف از آنها حمایت کرده اند .

وی با اشاره به حمایت اطلاعاتی و تجهیزاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی از گروه های تروریستی موجود در منطقه از جمله داعش تصریح کرد: دولت آمریکا به صورت روشن و واضح با توجه به اهدافی که در منطقه دنبال می کند نقش موثری در شکل گیری این گروه‌های تروریستی داشته است و در حال حاضر نیز تمایل ندارد که این گروه‌ها به سرعت نابود شوند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه آمریکا با هدف متشنج و بی ثبات کردن منطقه و در راستای تامین منافع صهیونیستها از این گروه‌های تروریستی حمایت می کند،خاطرنشان کرد :اکنون نیز با استفاده از ابزارهای مختلف در تلاش است که در راه مبارزه با تروریسم در منطقه سنگ اندازی کند و در همین چارچوب قصد دارد سپاه را جزء گروه‌های تروریستی قرار دهد در حالی که سپاه تاکنون نقش بسیار مهمی در مبارزه با داعش و تروریست‌ها در منطقه داشته و همگان به این موضوع اذعان کرده اند.

وی افزود :در حال حاضر آمریکایی ها در سوریه و عراق به صورت آشکارا با گروه‌های تجزیه‌طلب کُردی هم پیمان شده اند و قصد دارند با حمایت از این گروه‌ها و قرار دادن آنها در مقابل دولت مرکزی شان موانعی را برای ایجاد ثبات و آرامش در این دو کشور ایجاد کنند.

دسترسی سریع
رویداد