رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بیان كرد: قوانین موجود در بازیافت خودرو نیازمند بسترهای اجرایی هستند

دکتر حمید گرمابی گفت: اجرای درست و صحیح قانون اسقاط خودرو در کشور از سوی دولت همواره بخش خصوصی را به عهده داری این صنعت ترغیب می کند.

1396/08/17
|
13:45
|


برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی چالش های خودروهای فرسوده، با حضور دکتر حمید گرمابی (عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر حمید گرمابی با اشاره به قوانین موجود در حوزه ی اسقاط و بازیافت خودرو در کشور، گفت: خوشبختانه امروزه قوانین کامل در حوزه ی بازیافت خودرو وجود دارد، در حالی که کنترل و نظارت ها در این حوزه موضوع بازیافت خودرو در کشور را دچار چالش کرده است.

وی همچنین در ادامه افزود: عدم وجود بسترهای لازم در حوزه ی اجرای قوانین مختلف می تواند اجرای مقررات و قوانین مصوب مجلس را به تعویق انداخته و دچار اشکال کند؛ به طوری که در بسیاری از مواقع قوانین مختلف پس از تصویب در مرحله ی اجرا متوقف می شوند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره لزوم فعالیت دولت در گسترش بستر و ساختارهای لازم برای اجرای قوانین در کشور، خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر و بعد از گذشت سال ها فرهنگ بازیافت خودروهای فرسوده در میان مردم کشور توسعه پیدا نکرده است.

وی همچنین در ادامه افزود: مردم ایران باید به سطحی از فرهنگ برسد که پس از استفاده ی 10 ساله از یک خودرو چرخه ی بازیافت برای استفاده ی مجدد کالای فرسوده شده را مورد توجه قرار دهند.

دکتر حمید گرمابی با اشاره به ارتباط صنعت اسقاط خودرو و فعالیت بخش خصوصی، اظهار داشت: اجرای درست و صحیح قانون اسقاط خودرو در کشور از سوی دولت همواره بخش خصوصی را به عهده داری این صنعت ترغیب می کند، در حالی که عدم فعالیت درست در این زمینه میزان علاقه ی بخش خصوصی به این صنعت را کاهش می دهد.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
رویداد