رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل بین الملل: حاشیه های سفرترامپ به شرق آسیا ،برمتن آن غلبه داشته است +صوت

یک کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به سفر اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تعدادی از کشورهای شرق آسیا اظهارکرد: حاشیه های این سفر برمتن آن غلبه داشته است .

1396/08/22
|
11:04

رضا رضا خواه، در گفت وگو با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه این سفر تاکنون طولانی ترین سفر رئیس جمهور آمریکا در حوزه سیاست خارجی بوده است، اعلام کرد: حاشیه های این سفر پررنگ تر از اصل خود سفر بود.

وی به دیدار روسای جمهور آمریکا و روسیه در ویتنام در حاشیه اجلاس نشست سران سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام اشاره کرد و گفت : این ملاقات و اظهارات ترامپ پس ازدیدار ، مبنی براین که «به صداقت کلام پوتین مبنی بر این که در انتخابات آمریکا دخالت نداشته، اعتماد دارم» بسیار حاشیه ساز شد و رسانه های آمریکا در این ارتباط تحلیل های متفاوتی را منتشر کردند و در فضای مجازی نیز با واکنش های گسترده ای مواجه شد .

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به دیدار روسای جمهور آمریکا و فیلیپین در مانیل و نزدیکی دیدگاه این دو رییس جمهور گفت : رییس جمهور فلیپین با رییس جمهور سابق آمریکا( باراک اوباما ) دارای اختلاف فکری و دیدگاه عمیقی بود و روابط دو کشور به سردی گراییده بود ولی اکنون می بینیم که ترامپ به این کشور سفر می کند و دیدار گرمی را با «رودریگو دوترته» انجام داد ،گرچه هزاران فیلیپینی با حضور در خیابان های مانیل به سفر رییس جمهور آمریکا به کشورشان اعتراض کردند .

وی با اشاره به این که ترامپ در اولین روزهای حضورش در کاخ سفید قراداد تجاری اقیانوس آرام موسوم (Trans-Pacific Partnership) یکی از میراث های اوباما در راستای گسترش روابط اقتصادی آمریکا با کشورهای شرق آسیا را لغو کرد گفت :نگاه ترامپ در عرصه ی اقتصادی ،جهان وطنی نیست و بر الویت داشتن اقتصاد داخلی آمریکا در تصمیم گیری هایش تاکید دارد .

دسترسی سریع
رویداد