رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل غرب آسیا: جریان مقاومت باید بر علیه کشورهای حامی تروریست،دست به اقدام حقوقی زند +صوت

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه اظهار کرد: جریان مقاومت باید با توجه به اسناد موجود در مجامع بین المللی اقدام به برخورد حقوقی با حامیان تروریست کنند.

1396/09/26
|
12:15

محمد قادری، در مصاحبه با برنامه زنده « رویداد » رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه اسنادی وجود دارد که آمریکا و هم پیمانانش از جمله عربستان از تروریست‌ها در منطقه حمایت مالی و نظامی کرده‌اند، تصریح کرد: بعضا این اسناد به سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی ارجاع داده شده است ولی متاسفانه ساز و کار حقوقی مناسب برای احقاق حقوق مردم منطقه در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه حمایت آمریکا از تروریست ها در عراق و سوریه مسئله پنهانی نیست، بلکه آشکارا است ،افزود: ولی آنها با فرافکنی و دادن آدرس های غلط به جامعه بین المللی این طور وانمود می کنند که ایران به عنوان یک عنصر مخرب در منطقه در حال فعالیت است و مشکل منطقه، ایران و جریان مقاومت است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه جریان مقاومت باید با استفاده از قدرت رسانه‌ای خود در این زمینه اقدام به افشاگری در بین افکارعمومی جهان کند، ادامه داد :از طریق این رسانه ها باید این موضوع مشخص شود که واقعیت منطقه چیست و در پشت پرده تحرکات و بحرانها در منطقه چه کشورها و دولت هایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه کشورهای حامی جریان مقاومت با توجه به اسنادی که در دست دارند باید اقدام به برخوردهای حقوقی با حامیان تروریست ها کنند و این می‌تواند تبدیل به یک رویه بین المللی شود، افزود: جریان سلطه با توجه به قدرت رسانه‌ای و تبلیغاتی خود در تلاش است جای ظالم و مظلوم را تغییر دهد .

این کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد :در همین چهارچوب مشاهده کردیم که نماینده آمریکا در سازمان ملل، در یک نمایش تبلیغاتی تلاش کرد اینگونه وانمود کند که موشک‌های اصابت شده به عربستان ساخت ایران بوده است و از طریق تهران در اختیار یمنی ها قرار گرفته است در حالی که هیچ سندی برای اثبات ادعای خود در اختیار ندارد .

دسترسی سریع
رویداد