رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

هانی زاده : جامعه جهانی، آمریکا را تنها گذاشت +صوت

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به مصوبه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد در حمایت از قدس اظهار کرد: آمریکایی‌ها نمی توانند هژمونی سیاسی و نظامی خود را به جامعه جهانی تحمیل کنند.

1396/10/03
|
10:15

حسن هانی زاده، در مصاحبه با برنامه زنده «رویداد» رادیو گفت وگو، گفت : در هفته گذشته پیش نویس قطعنامه‌ای در حمایت از قدس در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد و اعضای این شورا به این قطعنامه رای مثبت دادند ولی آمریکایی‌ها با استفاده از حق وتو خود، راه برای اجرایی شدن این قطعنامه بستند ، سپس قطعنامه دیگری در این ارتباط در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح شد و 128 کشور با رای مثبت خود به آن «نه بزرگی» را به آمریکا و اسرائیل گفتند .

وی با بیان اینکه نتانیاهو و دونالد ترامپ به شدت از تصویب این قطعنامه عصبانی شدند، خاطرنشان کرد: تصویب چنین قطعنامه‌ای نشان می‌دهد وجدان جامعه جهانی همچنان بیدار است و آمریکایی ها نمی توانند به تنهایی در برابر آن بایستد و یک جانبه گرایی و سلطه خود را به دولتها و ملتها تحمیل کند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه در موضوع قدس جامعه جهانی آمریکا را تنها گذاشت و در همین چارچوب آمریکایی‌ها احساس انزوا می کنند، ادامه داد: این رای نشان داد که آمریکا دیگر نمی‌تواند برای پیشبرد اهداف خود به راحتی علیه جامعه جهانی و اراده جهانی ایجاد اجماع کند .

هانی زاده با تاکید بر اینکه رای مثبت 128 کشور در مجمع عمومی سازمان ملل در حمایت از قدس شکستی تاریخی برای سیاست های آمریکا بود ، افزود :تصویب این قطعنامه می تواند انگیزه بسیار بالایی برای مردم فلسطین ایجاد کند که با شروع انتفاضه ای جدید ،همچون گذشته در مقابل صهیونیست ها ایستادگی کنند.

دسترسی سریع
رویداد