رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

امیر دریادار حبیب الله سیاری: ارتقاء توانمندی برای دفاع از کشور ، جزو وظایف ذاتی نیروهای مسلح است

معاون هماهنگ کننده نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با ارائه گزارشی از جزئیات اولین روز رزمایش محمدرسول‌الله (ص) اظهار کرد: ارتقاء توانمندی برای دفاع از کشور ، جزو وظایف ذاتی نیروهای مسلح است.

1396/11/03
|
12:15

امیر دریادار حبیب الله سیاری، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه اولین روز اجرایی شدن رزمایش مشترک رسول‌الله با عملیات نیروی زمینی آغاز شد، ادامه داد: برای انجام این عملیات هوانیروز ارتش نیز به کمک نیروی زمینی آمد.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش با بکارگیری توپخانه و پشتیبانی و خدمات رزمی توانست ماموریت مشخص شده‌اش را با اجرای آتش‌های سنگین به مرحله اجرا در آورد، تصریح کرد : در این عملیات نیروی زمینی در جهت دفاع قاطعانه اقدامات پدافندی لازم را انجام داد و با برنامه‌ریزی یک آفند مناسب را به کار گرفت تا باقیمانده نیروهای دشمن را بیرون کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پدافند هوایی نیز با ایجاد امنیت در آسمان این امکان را فراهم کرد که نیروی زمینی با روحیه سلحشوری و شهادت طلبی ماموریت‌های محوله را انجام دهد، تاکید کرد: منطقه رزمایش، جنوب، جنوب شرقی و سواحل مکران است و ما در دریای عمان تا 15 درجه شمالی که منطقه وسیعی است، این رزمایش را انجام می دهیم.

سیاری با بیان اینکه این رزمایش در روزسه شنبه نیز ادامه خواهد داشت،درپاسخ به سؤالی در مورد پیام این رزمایش برای دشمنان گفت: ما باید آمادگی دفاع از کشور را آن چنان ارتقاء دهیم تا دشمنان حتی وسوسه تجاوز به خاک کشورمان را پیدا نکنند و از دیگر سو ارتقاء توانمندی برای دفاع از کشور جز وظایف ذاتی نیروهای مسلح است .

دسترسی سریع
رویداد