رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

مشاور ستاد كل نیروهای مسلح: انعطاف پذیری؛ شاخصه بارز سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی

سید مسعود جزایری گفت: در مقاطع مختلف، سپاه نیازها را متوجه و درک می کند و بر آن اساس دچار انعطاف پذیری ساختاری و مدیریتی می شود و خودش را تطبیق می دهد تا بتواند به نیازهای روز انقلاب و نظام و کشور پاسخ دهد.

1397/02/02
|
16:30

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع روز پاسدار و نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حفظ تمامیت ارضی کشور و با حضور سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری مشاور ستاد کل نیروهای مسلح به روی آنتن رفت.

سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری با بیان اینکه هجمه به اصلی ترین نقاط دفاعی کشور یکی از راهبردهای اصلی نظام سلطه و در راس آن آمریکا را در مورد جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بررسی آماری و مطالعات نشان می دهد، در این زمینه دو الی سه منبع را داریم که شدیدا و در هر مقطعی بنا به موضوعی تحت فشار استکبار قرار می گیرند که یکی از آن ها موضوع ولایت فقیه و اصولا این مدل جدید حکومت است که با منشا انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی افزود: دوم، عنصر سپاه و بسیج است؛ آمار نشان می دهد سیستم استکبار جهانی، بیشترین هجمه های خودش را متوجه این نهاد می کند. دشمن تلاش می کند نهادهای قدرت را از سر راه خود بردارد تا بتواند گام های بعدی را برای سیطره مجدد بر ایران داشته باشد، بر این اساس سپاه از ابعاد مختلف مورد هجمه قرار می گیرد.

مشاور ستاد کل نیروهای مسلح با اظهار به اینکه استکبار به دنبال ایجاد ابهام در مورد سپاه در میان افکار عمومی است، ابراز داشت: دشمن تلاش می کند که در ابعاد منطقه ای و بین المللی از جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران و بسیج، یک چهره کاملا خوف ناک ترسیم کند و از این طریق اجازه ندهد سپاه یا بسیج و یا این پدیده جدید انقلاب، مورد توجه افکار عمومی مردم جهان قرار بگرد. در واقع تلاش می کند، اجازه ندهد پیام انقلاب به گوش مخاطب خودش برسد.

وی شاخصه بارز سپاه انعطاف پذیری آن دانست و گفت: سپاه که مولود انقلاب است، بچه های انقلابی بر اساس نیازهایی که انقلاب داشت دور هم جمع شدند و اول کمیته را تشکیل دادند و سپس سپاه و بسیج. این نیازها به مرور زمان شکل های جدید به خودش گرفت مثلا امنیتی، نظامی، اقتصادی، سازندگی و بازسازی. در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز، سپاه نیازها را متوجه می شد، درک می کرد و بر آن اساس دچار انعطاف پذیری ساختاری و مدیریتی می شد و خودش را تطبیق می داد تا بتواند به نیازهای روز انقلاب و نظام و کشور پاسخ دهد.

سردار جزایری با اظهار بر اینکه توسعه سپاه در ابعاد و جنبه های مختلفی است، عنوان کرد: فرض کنید ما نیاز داریم تا خدمت رسانی بیشتری به اقشار محروم شود، سپاه قرارگاه های متعددی را ایجاد کرده تا بتواند در امر سازندگی و خدمت به محرومین، مخصوصا مناطق دور افتاده تلاش کند و یا نیاز دفاعی کشور امروز این است که ما به نوعی بازدارندگیِ هدفمندِ هوشمندِ پشیمان کننده برسیم.

وی ادامه داد: از طرفی ما در فضای بین الملل و منطقه می بینیم که بعضی از نهضت ها و کشور ها و توده های مردم، یکسری نیازهایی دارند که سپاه پاسدارن تلاش می کند در حد و اندازه ای که می تواند به صورت مستشاری آن نیازها را برطرف کند. خوشبختانه این نوع کمک ها تبدیل به الگو شده است.

مشاور ستاد کل نیروهای مسلح متذکر شد: پیام های انقلاب به شکل های گوناگون ترویج می شود و توسعه پیدا می کند البته باید اذعان داشته باشیم تبلیغات رژیم های سلطه از عناصر قدرتمندی برخوردارند و تلاش بی وقفه ای دارند تا نگذارند پیام های ما به مخاطبین شان برسند.

دسترسی سریع
رویداد