رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه: امید به آینده، اعتماد به نظام و خودباوری محور اصلی بیانات رهبر انقلاب

سردار علیرضا افشار گفت: مطالبات دانشجویی و مردمی می تواند به صورت یک گفتمان ملی، سازمان ها، نهادها و مسئولین را جهت دهد.و بنا به تاکید مقام معظم رهبری باید جنبه های واقع گرایانه در کار باشد و صرف مطالبه گری کافی نیست.

1397/03/09
|
09:00

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع بیانات رهبر انقلاب با دانشجویان و با حضور سردار علیرضا افشار رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه روانه آنتن شد.

سردار علیرضا افشار به مهمترین محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری همیشه نسبت به نسل جوان و بخصوص دانشگاهیان عنایت خاصی داشته اند و رسالت مهمی که بر آن ها قائل بودند حضور در صحنه و توجه به ابعاد و مسایل مختلف و به روز بودن بخصوص مطالبه گری به دلیل آرمانخواهی که دانشجویان دارند، بوده است.

وی متذکر شد: البته واقع گرایی هم مورد نظر ایشان است که دانشجویان ضمن اینکه آرمانخواهی دارند به واقعیت هم توجه داشته باشند. مقام معظم رهبری بر حفظ این روحیه تاکید داشتند.

رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه با اظهار به اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، دانشجویان و بطور کلی جامعه و بخصوص نسل جوان باید همواره سه ویژگی را داشته باشند،
عنوان کرد: اولین ویژگی امید به آینده است، دشمن مرتبا بر این ویژگی لطمه وارد می کند و سعی دارند تا پمپاژ یاس در جامعه ما داشته باشد و این بسیار ویرانگر است؛ ولی ویژگی دانشجویان ، بیانگر امید بود که مطالبشان را بیان می کردند و انتظار داشتند مطالب شان مورد توجه قرار بگیرد.

وی از اعتماد به نظام به عنوان محور دوم یاد کرد و بیان داشت: دشمن تلاش می کند تا با سیاه نمایی و برجسته کردن بعضی از مشکلات و اشکالاتی که ممکن است در گوشه ای از سازمان ها و نهادها باشد، اعتماد را از بین ببرد در حالیکه نظام بطور کلی از صلابت و استحکام برخوردار است و نگرانی هایی که دشمن در منطقه و در رابطه با ایران دارد، از همین صلابت است.

سردار افشار ویژگی سوم را خودباوری و اینکه ما می توانیم، معرفی کرد و گفت: توانمندی هایی که در داخل کشور برای پیشرفت است، در خیلی از عرصه ها نیز بروز و ظهور داشته و کشور را به مدارج عالی جهانی رسانده است و این نشان از توانمندی های داخلی است.

وی تاکید کرد: این ویژگی ها را باید به عنوان مهمترین شاخص های اجتماعی دانست که یک ملت باید پشتوانه داشته باشند تا بتوانند عزت خودشان را حفظ کنند و پیشرفت داشته باشند و در مقابل تهدیدات دشمن مقاومت کنند. مقام معظم رهبری نسبت به قشر دانشجو که فرهیخته و تحصیلکرده و جوان هستند، انتظار دارند که در این جهاد، قدم های بلندتری را بردارند.
رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه با بیان اینکه باید حضور دانشجویان و جوانان فرهیخته را در عرصه های مختلف نهادینه سازی کنیم، گفت: باید زمینه را در حوزه های مختلف که ممکن است دانشجویان بتوانند به صورت منسجم و یکپارچه حضور و نه به صورت انفرادی و متفرق پیدا کنند، ایجاد کنیم.

وی در ادامه به تبیین فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جوانان انقلابی وارد میدان مطالبه آرمان های انقلاب بشوند، پرداخت و گفت: مطالبات دانشجویی و مردمی می تواند به صورت یک گفتمان ملی، سازمان ها، نهادها و مسئولین را جهت دهد و تاثیرگذار است. دانشجویان در طرح مطالبات خیلی می توانند پیش قدم باشند منتها همانطوری که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند باید جنبه های واقع گرایانه در کار باشد و صرف مطالبه گری کافی نیست.

سردار افشار افزود: آن چارچوب هایی که برای مطالبه گری وجود دارد و ارائه راهکارهای دلسوزانه و پیشنهادها می تواند راهگشا باشد، همینکه جامعه به خصوص جوانان ما در قالب گفتمان ملی مطالبه خودش را از نظام و دستگاه ها داشته باشد مثل تامین عدالت، مقابله با فساد، تداوم بدهند و تسری دهند و تقویت کنند چراکه اینها به عنوان مطالبات دانشجویی حتما در فرآیند امور تاثیر گذار است.

دسترسی سریع
رویداد