رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

كارشناس مسایل سیاسی: مواجهه آمریکا با موضوع فلسطین نتیجه ای جز انزوای ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در جهان ندارد

کارشناس مسایل سیاسی گفت: نتیجه و پیامد مواجهه آمریکا با فلسطین، انزوای بیشتر در سطح جهان و انزوای هرچه فزون تر رژیم صهیونیستی در منطقه خواهد شد.

1397/03/17
|
17:59

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع وتوی قطعنامه شورای امنیت در حمایت از مردم غزه و با حضور دکتر داوود احمدزاده کارشناس مسایل سیاسی روانه آنتن شد.

داوود احمدزاده وتوی قطعنامه شورای امنیت در حمایت از مردم غزه را به عنوان چهل و چهارمین قطعنامه ای برشمرد که در حمایت از مردم فلسطین از طرف آمریکا با وتو مواجه شده، گفت: سیاست کلی آمریکا مبنی بر حمایت از موجودیت رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه است هرچند در مقاطعی این مهم با فراز و نشیب هایی مواجه شده ولی رژیم صهیونیستی تنها متحد استراتژیک آمریکا در منطقه است و اکثر روسای جمهوری پیشین هم در حمایت از این رژیم قطعنامه های مختلف سازمان ملل را در دفاع از حقوق و آرمان فلسطین وتو کردند.

وی به تاثیرات وتوی آمریکا در افکار عمومی جهان اشاره و عنوان کرد: از دیدگاه ترامپ و رژیم صهیونیستی ممکن است به صورت کوتاه مدت، فضای تنفسی محدودی را برای این رژیم در منطقه ایجاد کند ولی در دراز مدت سبب بحران مشروعیت بیشتر برای این رژیم خواهد شد و علنا تنفر افکار عمومی مردم جهان را به ویژه مردم مسلمان منطقه را علیه ترامپ و رژیم غاصب صهیونیستی بیشتر خواهد کرد و این سیکل معیوب ایجاد مشروعیت از طریق بکارگیری قدرت در شورای امنیت نمی تواند موضوعیت داشته باشد.

کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه ممکن است در ادامه این روش کشورهای اسلامی برای حمایت از مردم فلسطین به مجمع عمومی سازمان ملل مراجعه کنند، اظهار داشت: مجمع عمومی سازمان ملل مکانیسمی است که می تواند در سطح افکار عمومی و در ایجاد اتحاد در حمایت از مردم فلسطین، توانمندی خود را نشان دهد.

وی تاکید کرد: این روند، موجب ایجاد وحدت بیشتر و انسجام بیشتر در جهان اسلام خواهد شد و نزاعی که در منطقه بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی صورت گرفته را بیشتر تشدید خواهد کرد.

احمدزاده در رابطه با چشم انداز مواجهه آمریکا با موضوع فلسطین ابراز داشت: با توجه به نفوذ عمیقی که لابی صهیونیست هم در کنگره و هم در کاخ سفید دارد و به نوعی سیاست های رژیم صهیونیستی بر آمریکا دیکته می شود و منافع ایالات متحده بنا به گفته برخی از کارشناسان از طرف رژیم صهیونیستی به گروگان گرفته شده است، در هر صورت اتحادی بین تندروهای آمریکا و تندروهای رژیم صهیونیستی در منطقه ایجاد شده است که موجب تنش های بیشتری خواهد شد و نتیجه و پیامد آن انزوای بیشتر آمریکا در سطح جهان و انزوای هرچه فزون تر رژیم صهیونیستی در منطقه خواهد شد و این اجازه را به جهان اسلام می دهد که حداقل در سطح افکار عمومی برای احقاق حقوق مردم فلسطین با همدیگر متحد بشوند.

دسترسی سریع
رویداد