رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

كارشناس روابط بین الملل: سیاست های ترامپ، شکاف های داخل آمریکا را به مرز بحران می رساند

کارشناس روابط بین المللی با تصریح بر اینکه سیاست های ترامپ، شکاف های داخل آمریکا را به مرز بحران می رساند، عنوان کرد: اگر ترامپ در انتخابات 2020 هم به قدرت برسد، جامعه آمریکا لزوما به اهداف و منافعش، دست نمی یابد.

1397/05/01
|
10:00

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع تظاهرات هزار نفری علیه سیاست های مهاجرتی ترامپ و با حضور مرتضی مکی کارشناس روابط بین الملل روانه آنتن شد.

مرتضی مکی در آغاز با بیان اینکه جامعه آمریکا دچار یک شکاف عمیق شده است، گفت: این شکاف با آمدن آقای ترامپ به کاخ سفید بیشتر شده است و تظاهرات هایی که در این راستا انجام می شود نیز نمی تواند نشانه ای از منفوریت و محبوبیت ترامپ باشد. بخش عمده ای از جامعه آمریکا با سیاست های ترامپ به شدت مخالف هستند و انتقاد جدی به ایشان دارند.

وی افزود: در سیاست های مهاجرتی انتقادات جدی به رئیس جمهور آمریکا است. تا بیش از این روسای جمهور آمریکا تلاش می کردند حداقل وجه انسان دوستانه ای برای آمریکا در داخل حفظ کنند اما ترامپ هیچ مرزی برای حفظ موازین انسانی و حقوق افراد حتی در داخل آمریکا نیز ندارد و این باعث نگرانی بخش جدی از جامعه آمریکا شده است و این تظاهراتی که برگزار می شود نشان دهنده محبوبیت یا عدم محبوبیت ترامپ نیست.

این کارشناس روابط بین المللی با تصریح بر اینکه سیاست های ترامپ، شکاف های داخل آمریکا را به مرز بحران می رساند، عنوان کرد: حتی اگر ترامپ در انتخابات 2020 هم به قدرت برسد، جامعه آمریکا لزوما به اهداف و منافعی که باید تامین شود، دست نمی یابد. سیاست های ترامپ شاید در کوتاه مدت بتواند برای اقتصاد آمریکا مفید باشد اما قطعا در بلند مدت می تواند تبعاتی را متوجه سیاست های آمریکا در حوزه های مختلف کند.

وی ضمن اشاره به اشتغال آفرینی ترامپ برای مردم آمریکا با اخراج مهاجران، اظهار داشت: ما در یک دنیای به هم پیوسته داریم زندگی می کنیم که به آن عصر جهانی شدن می گویند و در این عصر مناسبات و روابط سیاسی، اجتماعی و امنیتی کشورها به شدت به هم وابسته شده است. اینکه گفته می شود مهاجرین بسیاری از فرصت های شغلی را اشغال کرده اند، درست نیست زیرا کارهایی که مهاجرین در آن به کار گرفته می شود، شغل هایی هستند که حتی طبقه متوسط به پایین جامعه آمریکا نیز به سراغ آن ها نمی روند و به همین جهت نمی توان گفت مهاجرین غیر قانونی درصد زیادی از شغل ها را اشغال کرده اند.

دسترسی سریع
رویداد