صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از انحراف صندوق نوآوری و شکوفایی سخن گفت از خرید بک ساختمان 180 میلیارد تومانی توسط این صندوق خبر داد.

عبدالرضا مصری در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیوگفت وگو با بیان این‌که این صندوق در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تبدیل علم به پیشرفت و افزایش تولید کشور به وجود آمده است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت اهداف و ماموریت‌های این صندوق 3000 میلیارد تومان بودجه این صندوق تامین شد و در اختیار آن قرار گرفت. این صندوق وظیفه دارد که به شرکت‌های دانش بنیان وام بدون بهره بدهد و از آنها حمایت کند. گرچه به نظر می‌رسد در بخشنامه هیات امنای این صندوق تغییراتی در مورد نحوه کار صندوق به وجود آمده است.

وی ادامه داد: کسانی که شرکت‌های دانش بنیان دارند ،می‌توانند طرح‌های خود را به معاونت علمی ریاست جمهوری ارائه دهند و اگر این طرح‌ها پذیرفته شد این شرکت‌های دانش بنیان از طریق این معاونت به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌شوند و آنها نیز طرح مورد نظر را بررسی کرده و مبلغ مورد نیاز را در اختیار این شرکت‌ها به صورت وام جهت اجرایی کردن پروژه‌هایشان ارائه می‌کنند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این صندوق اقدام به خرید ساختمان به مبلغ 180 میلیارد تومان کرده و حدود شش الی هفت طبقه این ساختمان در حال حاضر خالی است، افزود: این اقدام در حالی صورت گرفته که در اهداف تشکیل چنین صندوقی ایجاد چنین تشکیلاتی در نظر گرفته نشده و چنین اقدامی متناسب با فعالیت‌های صندوق نیست.

مصری با بیان این‌که این صندوق در تهران مستقر است و در استان‌ها کارهای مربوط به این صندوق با تاخیر انجام می‌شود، ادامه داد: از دیگر سو این صندوق بخشی از بودجه خود را در بانک گذاشته و از آن سود بانکی دریافت کرده است، در حالی که این اقدام متناسب با اهداف تشکیل چنین صندوقی نبوده است.

وی همچنین با تاکید بر این‌که این صندوق تاکنون از خروجی شرکت‌هایی که به آنها وام داده گزارشی به مجلس شورای اسلامی ارائه نکرده است، تصریح کرد: کسانی که به این صندوق مراجعه کرده‌اند و نتیجه نگرفته‌اند و یا پیشنهاد و انتقاداتی در مورد فعالیت این صندوق دارند به کمیسیون برنامه و بودجه مراجعه کنند.

مرتبط با این خبر

  • سواستفاده امریکا از پ ک ک سوری برای ضربه به محورمقاومت

  • سفر ظریف به عراق نویدبخش همکاری جدید دو کشور بود +صوت

  • همتی صداقتش را با مردم ادامه دهد! +صوت

  • طولانی شدن زمان تعطیلی دولت فدرال باعث کاهش محبوبیت ترامپ شده است +صوت

  • آینده کردهای سوری از طریق گفتگوی سیاسی مشخص می شود +صوت

  • عیدی کارگران الکترونیکی پرداخت می شود +صوت

  • سماجت ترامپ برای ساخت دیوار مرز مکزیک سیاست انتخاباتی است +صوت

  • امریکا در قبال تجاوز رژیم صهیونیستی چک سفید کشید +صوت

  • دولت با فرافکنی می گوید 25درصد ارزصادراتی بازنگشته +صوت

  • دوره خوش بینی به اروپایی گذشته/ دولت اولتیماتوم بدهد! +صوت