رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل خاورمیانه : حمله صهیونیستها به سوریه نقض حقوق بشرو حاکمیت ملی این کشور است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه ،با اشاره به حمله اخیر جنگنده‌های صهیونیستی به دو استان «طرطوس» و «حماه» در غرب سوریه ،اظهار کرد: این اقدام صهیونیست‌ها نقض حقوق بشر و همچنین نقض حاکمیت ملی دولت سوریه است.

1397/06/17
|
13:45

اصغر زارعی ،در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ،با بیان اینکه اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به مناطقی از سوریه اقدامی تجاوزکارانه است، افزود :صهیونیست‌ها مدعی شدند که در این حمله، تعدادی از اهداف جریان مقاومت از جمله ایران و حزب‌الله را مورد هدف موشک های خود قرار داده اند و دولت سوریه نیز در مقابل گفته است که نیروی پدافند این کشور توانسته تعدادی از موشک های رژیم صهیونیستی را تحت حمله خود قرار دهد .

وی با تاکید بر اینکه ، اقدام صهیونیست‌ها در حمله به سوریه نقض حقوق بشر و حاکمیت ملی یک کشور مستقل است ،خاطرنشان کرد: به تازگی وزیر دفاع اسرائیل مدعی شده که این رژیم می تواند اهداف ایران در عراق را نیز مورد حمله قرار داده و نیروهای ایرانی را مورد اصابت موشک های خود قرار دهد‌.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه متأسفانه جنایت های رژیم صهیونیستی در سوریه و فلسطین با سکوت مجامع بین المللی همراه بوده و این باعث افزایش جسارت و گستاخی این رژیم شده است، تاکید کرد :باید اقدامی همه جانبه از سوی مجامع بین المللی علیه جنایت‌های این رژیم صورت بگیرد .

وی در ادامه صحبت های خود در رادیو گفت وگو با بیان اینکه این حملات در آستانه تصمیم دولت سوریه برای آزادسازی منطقه «ادلب » از حضور نیروهای تروریستی صورت گرفته است، تصریح کرد :دولت سوریه عزم خود را جزم کرده تا منطقه ادلب را از وجود گروه های تروریست‌ها پاکسازی کند.

زارعی با بیان این مطلب به رادیو گفت وگو گفت: این موضوع مورد خوشایند آمریکا و رژیم صهیونیستی نیست و به نظر می رسد که صهیونیست ها با چراغ سبز آمریکا به دو استان طرطوس و حماه سوریه حمله کرده‌ و تلاش کرده اند که اقدامی بازدارنده برای جلوگیری از عملیات گسترده دولت سوریه در منطقه ادلب انجام دهند.

دسترسی سریع
رویداد