رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

آصفی با اشاره به برجام: از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: نفس نشست موضوعیت دارد و مثبت است. می توانیم در برجام بمانیم و طلبکاری هایمان را اعلام کنیم اما به برجام دل نبندیم زیرا از این امام زاده معجزه ای در نمی آید.

1397/07/02
|
09:00
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع دیدار وزرای خارجه برجام در حاشیه اجلاس سازمان ملل و با حضور دکتر حمید رضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه به روی آنتن رفت.

حمید رضا آصفی در آغاز با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به سازمان ملل در زمان مهمی در حال انجام است، گفت: می توانیم از تریبون سازمان ملل دیدگاه ها و مواضع خودمان را نسبت به اوضاع بین الملل و وضعیت منطقه که اکثر آن ها هم با سیاست های غلط آمریکا ایجاد شده است مطرح و در جهت تنویر افکار عمومی قدم مهمی برداریم.

وی اضافه کرد: در حاشیه مجمع سازمان ملل هم رئیس جمهور و هم وزیر امور خارجه دیدارهایی خواهند داشت. جلسه وزاری خارجه عضو برجام منهای آمریکا اهمیت بسیار زیادی دارد و باید از این موقعیت استفاده و طلبکاری هایمان را مطرح کنیم.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با بیان اینکه حقیقت موضوع این است که نمی توان دل بست برجام مانند قبل ادامه پیدا کند، عنوان کرد: برجام به عنوان یک آب باریک وجود خواهد داشت و نمی تواند نیازهای اساسی، عمده و به حق جمهوری اسلامی ایران را برآورده کند اما به هر حال به عنوان یک تفاهم، کشورهای عضو می خواهند آن را زنده نگه دارند.

وی افزود: در گفتگو با کشورهای عضو باید اقداماتی که آمریکا کرده است، لیست کنیم و همچنین اقداماتی که اروپا باید انجام می داد و انجام نداد را هم لیست کنیم.

آصفی درباره آینده این نشست و اینکه آیا مثبت خواهد بود یا خیر، اظهار کرد: نفس نشست موضوعیت دارد و مثبت است زیرا می توانیم دیدگاه های خودمان را بگوییم و اعلام کنیم چگونه طرف مقابل با بداخلاقی مانع اجرای برجام شد. می توانیم در برجام بمانیم و طلبکاری هایمان را اعلام کنیم اما به برجام دل نبندیم زیرا از این امام زاده معجزه ای در نمی آید.

دسترسی سریع
رویداد