صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل بین‌الملل، با اشاره عدم تعهد دولت کنونی کاخ سفید به تعهدات و قراردادهای بین المللی اظهار کرد: پشت شخص ترامپ یک لابی قوی صهیونیستی قرار دارد که به دنبال آشوب سازی و آشفته سازی عرصه بین‌الملل است‌.

علیرضا محرابی ، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، در ارتباط با شکایت دادگاه لاهه به سازمان ملل متحد ،علیه آمریکا در مورد عدم تعهد این کشور به آرای این دادگاه اظهار کرد: دادگاه لاهه بیش از آنکه در زمینه حقوق بین الملل یک دادگاه الزام آور باشد، دادگاهی توصیه نامه ای نسبت به طرف‌های دعوی است .

وی با بیان اینکه این دادگاه دارای ضمانت اجرا برای آرای خود نیست ،خاطرنشان کرد: از دیگر سو باید توجه داشت که دولت کنونی کاخ سفید تعهدی به اجرای حقوق بین الملل و ساز و کارهای بین المللی ندارد .

وی با بیان اینکه شخص ترامپ در عرصه بین المللی چهره ای خاص از آمریکا را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: پشت شخص ترامپ یک لابی قوی صهیونیستی قرار دارد که به دنبال آشفته سازی و آشوب سازی در عرصه بین‌الملل است، آنها با استفاده از این تاکتیک می خواهند به جامعه بین المللی این پیام را بدهند که اگر می خواهید آمریکا به تعهداتش پایبند باشد، باید هزینه های لازم را پرداخت کنید و از آمریکا تبعیت کنید.

محرابی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با رادیو گفت و گو با بیان اینکه استراتژی آمریکایی‌ها برداشت امنیت از ناامنی است ، در این زمینه توضیح داد: آمریکایی‌ها در مناطق مختلف جهان ناامنی ایجاد می‌کنند تا به نوعی در کشورها، احساس نیاز به حضور آمریکا برای ایجاد امنیت به وجود آید بعد از آن ،این کشورها مجبور می شوند که برای تامین امنیت شان از سوی آمریکا، هزینه های گزافی را به دولت واشنگتن پرداخت کنند.

وی همچنین با بیان اینکه سیاست گذاری در داخل آمریکا دارای روند بسیار پیچیده ای است، تصریح کرد: باید بدانیم که صهیونیست ها به واسطه شکست‌های شان در معادلات منطقه ای و بین المللی در حال فشار وارد کردن به آمریکا هستند و می خواهند از مسیر سیاست گذاری آمریکا و اروپا منافع خود را تامین کنند و این موضوعی است که باید کشورهای منطقه در ارتباط با آن هوشیار باشند.

مرتبط با این خبر

  • سفرهای دیپلماتیک منطقه ای موجب ناکامی پروژه ترامپ می شود +صوت

  • در بودجه 98 هیچ گونه تغییر یا افزایش قیمت بنزین لحاظ نشده است +صوت

  • بازار رهن و اجاره متاثر از تولید مسکن است +صوت

  • تعریف روابط راهبردی جدید با سوریه از محورهای سفر وزیر خارجه است +صوت

  • عدم وجود روابط بانکی مانعی برای انتقال ارز صادراتی +صوت

  • اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گام بزرگ برای رونق تولید +صوت

  • برای رفع مشکلات تولید نیازمند بخش بازرگانی قوی هستیم +صوت

  • اروپا در اینستکس به دنبال حداکثر امتیاز و حداقل همکاری است +صوت

  • اولویت دولت در جبران خسارت سیل، بودجه جاری باشد +صوت

  • مرزهای زمینی ترکیه با سوریه انتقال النصره را تسهیل می کند +صوت