صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل بین‌الملل، با اشاره عدم تعهد دولت کنونی کاخ سفید به تعهدات و قراردادهای بین المللی اظهار کرد: پشت شخص ترامپ یک لابی قوی صهیونیستی قرار دارد که به دنبال آشوب سازی و آشفته سازی عرصه بین‌الملل است‌.

علیرضا محرابی ، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، در ارتباط با شکایت دادگاه لاهه به سازمان ملل متحد ،علیه آمریکا در مورد عدم تعهد این کشور به آرای این دادگاه اظهار کرد: دادگاه لاهه بیش از آنکه در زمینه حقوق بین الملل یک دادگاه الزام آور باشد، دادگاهی توصیه نامه ای نسبت به طرف‌های دعوی است .

وی با بیان اینکه این دادگاه دارای ضمانت اجرا برای آرای خود نیست ،خاطرنشان کرد: از دیگر سو باید توجه داشت که دولت کنونی کاخ سفید تعهدی به اجرای حقوق بین الملل و ساز و کارهای بین المللی ندارد .

وی با بیان اینکه شخص ترامپ در عرصه بین المللی چهره ای خاص از آمریکا را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: پشت شخص ترامپ یک لابی قوی صهیونیستی قرار دارد که به دنبال آشفته سازی و آشوب سازی در عرصه بین‌الملل است، آنها با استفاده از این تاکتیک می خواهند به جامعه بین المللی این پیام را بدهند که اگر می خواهید آمریکا به تعهداتش پایبند باشد، باید هزینه های لازم را پرداخت کنید و از آمریکا تبعیت کنید.

محرابی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با رادیو گفت و گو با بیان اینکه استراتژی آمریکایی‌ها برداشت امنیت از ناامنی است ، در این زمینه توضیح داد: آمریکایی‌ها در مناطق مختلف جهان ناامنی ایجاد می‌کنند تا به نوعی در کشورها، احساس نیاز به حضور آمریکا برای ایجاد امنیت به وجود آید بعد از آن ،این کشورها مجبور می شوند که برای تامین امنیت شان از سوی آمریکا، هزینه های گزافی را به دولت واشنگتن پرداخت کنند.

وی همچنین با بیان اینکه سیاست گذاری در داخل آمریکا دارای روند بسیار پیچیده ای است، تصریح کرد: باید بدانیم که صهیونیست ها به واسطه شکست‌های شان در معادلات منطقه ای و بین المللی در حال فشار وارد کردن به آمریکا هستند و می خواهند از مسیر سیاست گذاری آمریکا و اروپا منافع خود را تامین کنند و این موضوعی است که باید کشورهای منطقه در ارتباط با آن هوشیار باشند.

مرتبط با این خبر

  • چرا جریانات راست افراطی در اروپا در حال قدرت گرفتن هستند؟

  • افکار عمومی اروپایی معتقد است که ترامپ فردی جنگ طلب است

  • عدم وفاق جامعه اسلامی صهیونیستها را جسور کرده

  • اروپا ازطریق«spv »می خواهد برنامه نفت برابر غذا را درمورد ایران اجرا کنند

  • چه موضوعی باعث افزایش تنش بین مکرون و ترامپ شد ؟

  • رکود در بازار خرید و فروش مسکن

  • چرا عربستان، در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، محکوم شد ؟

  • اشتباهات ترامپ در سیاست خارجی فرصت خوبی برای دموکراتها

  • پیش بینی می شود مکانیزم مالی اروپا در اوایل سال 2019 اجرایی و عملیاتی شود

  • مردم بحرین در زندان بزرگی، گرفتار شده اند