رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس : ایران با پیوستن به ««FATF و تصویب کنوانسیون «CFT » می خواهد بهانه را از دست دشمنان بگیرد +صوت

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت: ایران با پیوستن به ساز و کارهایی چون ««FATF و تصویب کنوانسیونهای چون« CFT »و پالرمو می خواهد بهانه را از دست دشمنان برای اعمال فشار بگیرد.

1397/09/17
|
08:36

شهروز برزگر،درمصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو، در ارتباط با جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل در ارتباط با برنامه موشکی ایران اظهار کرد :این جلسه بدون کسب هیچ نتیجه ای و صدور قطعنامه ای پایان یافت.

وی با بیان اینکه مسائل موشکی و سیاست های دفاعی ایران قابل مذاکره نیست و ایران بارها آن را اعلام کرده است ،گفت :ما در ایران وزارت جنگ نداریم بلکه وزارت دفاع داریم و در تلاش هستیم که با توجه به وضعیت پیچیده پیرامون خود از شهروندان خود در برابر تهدیدات دفاع کنیم .

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه سیاست های موشکی ایران غیر قابل مذاکره است، ادامه داد: با همت جوانان کشورمان، قدرت موشکی ایران در حال حاضر بومی است و بسیاری از کشورها به توانمندی‌های ایران در این زمینه اذعان کرده اند .

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود در ارتباط با تصویب لایحه « CFT » و پیوستن ایران به سازو کار « FATF » خاطرنشان کرد: یکی از علتهای عمده تصویب چنین قوانینی در کشور جلوگیری از بهانه گیری دشمنان جهت اعمال فشار بر کشور است.

وی با بیان اینکه بیشترین پولشویی در خود کشور های اروپایی صورت می گیرد و آنها از این طریق به گروه‌های تروریستی از جمله داعش کمک کرده‌اند، ادامه داد: چنین موضوعی را اعضای دستگاه دیپلماسی کشور در جلسات خود با طرف های اروپایی مطرح کرده اند و اینگونه نیست که ما دست بسته و چشم بسته در برابر دشمنان عمل کنیم.

برزگر در ادامه مصاحبه با رادیو گفت وگو با تاکید بر اینکه هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی ایران به دنبال عکس گرفتن بامقامات آمریکایی نیست با رد برخی تحلیل ها مبنی بر اینکه برجام هیچ فایده ای برای کشور نداشته است، خاطرنشان کرد : برجام چند کارکرد مشخص برای کشور ما به همراه داشت از جمله اینکه ایران را از ذیل فصل 6 و 7 منشور سازمان ملل متحد خارج کرد، سایه جنگ از سر ایران دور کرد و از طرف دیگر حق غنی سازی را نیز به صورت رسمی برای ایران به رسمیت شناخته شد .

وی با بیان این که افراد آگاه و مطلع در کشور و جریان‌های سیاسی برجام را نفع نمی کنند، اظهار کرد :این آمریکایی ها بودند که از برجام خارج شدند و این ناشی از ضعف آنها بوده بوده است و ما باید این ضعف را به رخ اروپایی‌ها بکشانیم و به جامعه جهانی نشان دهیم که این آمریکایی‌ها هستند که به تعهدات خود پایبند نیستند .

دسترسی سریع
رویداد