رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل بین الملل: دست برتر ترامپ در انتخابات 2020 در برابر دموکرات‌ها +صوت

یک کارشناس مسائل بین الملل،اظهار کرد: با توجه به اینکه دموکرات‌ها در آمریکا از مشکلی ساختاری رنج می برند، در همین چارچوب تاکنون نتوانسته اند، کاندیدای قابل توجهی را برای رقابت با ترامپ در انتخابات 2020 معرفی کنند.

1397/09/27
|
12:00

رضا رضاخواه، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو ، در مورد اخراج وزیر کشور آمریکا از کابینه دولت این کشور و ادامه روند تغییرات در هیئت حاکمه کاخ سفید ،اظهار کرد: ترامپ از زمان روی کار آمدنش تا کنون حدود 50 مورد تغییرات کلیدی داشته و درآخرین مورد وزیر کشور خود را برکنار کرده است ، البته اعلام شده که این مقام دولتی به خاطر فساد و ریخت و پاش های زیاد از سمت خود برکنار شده است ، اما شاید شکست سیاست‌های مهاجرتی آمریکا نیز در در اتخاذ این تصمیم از سوی ترامپ تاثیرگذار بوده باشد.

وی با بیان اینکه ترامپ با توجه به اینکه فرد بی‌تجربه ای در عرصه سیاست است و پشتوانه حزبی چندان قوی و جدی ندارد بنابراین وقوع این تغییرات متعدد در کابینه اش این یک امر طبیعی است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل ایجاد تغییرات در کابینه رئیس جمهور کنونی آمریکا نقش پررنگ لابی ها در دولت ترامپ است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه وجود ناهماهنگی در کابینه ترامپ در اتخاذ چنین تصمیمی نیز موثر است چرا کابینه وی یک برنامه سیاسی مشخصی را دنبال نمی کند، ادامه داد : در همین چارچوب فردی هم که وارد کابینه او می‌شود و مسئولیت های سیاسی و اقتصادی بر عهده می‌گیرد ،عمدتاً نسبت به وظایف خود بیگانه است و این عدم شناخت باعث می شود که با کوچکترین مشکلی دچار دردسر شود.

رضاخواه با بیان اینکه نگاه ترامپ به انتخابات 2020 در آمریکااست و تمام تلاش خود را به کار می برد که در انتخابات پیشرو موفق باشد، تصریح کرد: ترامپ در برابر دموکرات‌ها دست بالا را دارد و اکنون دموکرات‌ها از مشکل ساختاری رنج می‌برند چنان که تاکنون برای رقابت با ترامپ نتوانسته اند گزینه قابل قبولی و جدیدی را مطرح کنند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه جنجالی بودن رییس جمهور در آمریکا امر مذمومی نیست و در آمریکا این امر پذیرفته شده که رئیس‌جمهور به صورت دائم در خبر ها حضور داشته باشد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با این برنامه رادیویی، افزود : برای مردم آمریکا مهم این است که شغل برایشان ایجاد شود و بتوانند از پس هزینه‌های زندگی شأن بر آید، بنابراین مسائل اقتصادی در اولویت اولشان قرار دارد و این موضوعی است که ترامپ به خوبی متوجه آن شده است.

وی در پایان سخنان خود گفت: آخرین نظرسنجی هایی که از سوی شبکه فاکس‌نیوز صورت گرفته بیانگر این موضوع است که ترامپ در انتخابات بعدی نیز موفق خواهد شد.

دسترسی سریع
رویداد