رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل غرب آسیا : آمریکایی ها به دنبال ماجرا جویی جدیدی در منطقه هستند +صوت

یک کارشناس مسائل غرب آسیا ، با اعتقاد بر این که وضعیت پیچیده‌ای برای آمریکایی ها در منطقه ایجاد شده است ، گفت : به نظر می رسد که آمریکایی ها به دنبال ماجرا جویی جدیدی در منطقه هستند. .

1397/10/09
|
11:57

رضا کلهر، در مصاحبه با برنامه «رویداد »رادیو گفت وگو، با اعتقاد بر این که وضعیت پیچیده‌ای برای آمریکایی ها در منطقه ایجاد شده است، اظهار کرد :در داخل آمریکا اطرافیان ترامپ تلاش دارند که چهره مثبتی را از او برای انتخابات آتی آمریکا ارائه کنند و ترامپ نیز در حال‌ حرکت به این سمت است که به مردم آمریکا بگوید "من نیروهای آمریکایی را در جایی که سودی نداشته باشد نگه نمی دارم و در همین چارچوب نظامیان آمریکا را از سوریه خارج کردم".

وی همچنین با بیان این که ترامپ به خاطر تصمیش برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه تحت فشار جناح‌های داخلی در آمریکا است و عده ای معتقدند که این اقدام ترامپ دلسرد کننده بوده است، اضافه کرد: سفر غیر مترقبه ترامپ به عراق در اواخر هفته‌ گذشته به نوعی برای کاهش این فشارها و انتقادات بود و او به نحوی تلاش داشت که عواقب تصمیمات اخذ شده در سوریه را به نوعی جمع و جور کند و آن را برای جناح‌های سیاسی در داخل آمریکا توجیه کند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه مصاحبه با رادیو گفت وگو ، با بیان این من با اظهار نظر کسانی که معتقد هستند که ترامپ به دنبال ایجاد یک حرکت جدید در منطقه است، موافق هستم، ادامه‌ داد: آمریکایی ها به دنبال ماجرا جویی جدیدی هستند، اما باید دید که این ماجرا جویی برای آمریکایی ها چه منافعی را در پی خواهد داشت و هزینه آن را چه کشوری قرار است، پرداخت کند؟

کلهر همچنین با بیان این که ترامپ در مورد این ماجراجویی جدید باید دقت زیادی را به خرج دهد و تصمیمی نگیرد که عواقب آن از سودش بیشتر باشد، در مورد انتخابات بعدی در آمریکا، اظهار کرد: بسیاری از اقدامات ترامپ در راستای برگزاری انتخابات 2020 در این کشور است ولی باید به این موضوع توجه داشت که دموکرات‌ها آرام نخواهند نشست. موج‌هایی را علیه ترامپ ایجاد خواهند کرد و چه بسا در واپسین لحظات چهره‌های بزرگی را برای انتخابات مطرح کنند و از موضوع دخالت روسیه در انتخابات 2016 برای انتخاب ترامپ به عنوان ابزاری جهت فشار به او استفاده کنند.

دسترسی سریع
رویداد