رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی : در ارتباط با تصویب fatf باید سرعت العمل بیشتری بوجودآید +صوت

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت : در ارتباط با تصویب لوایح fatf باید سرعت العمل بیشتری در کشور به وجودآید .

1397/10/22
|
14:35

ولی الله نانوا کناری، در مصاحبه با برنامه« رویداد » رادیو گفت وگو، در مورد اخرین وضعیت لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی گفت : در کمیسیبون امنیت ملی ایرادات شورای نگهبان نسبت به این لایجه رفع شد ولی این شورا فقط در مورد سه ایراد برطرف شده توافق خود را اعلام کرد و بر دیگر ایرادات اصرار کرد .

این نماینده مجلس افزود : با توجه به اصرار مجلس و شورای نکگهبان بر دیدگاه‌های خود در ارتباط با این لایحه به نظر می‌رسد که این لایحه بعد از رای گیری در صحن علنی مجلس به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع داده می شود تا مجمع در این ارتباط تصمیم گیری نهایی را انجام دهد .

وی با بیان این که همچنین برخی از ایرادات به این لایحه را مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد کرده است، ادامه داد :در همین چهارچوب مجلس معتقد است که مجمع نمی‌تواند وارد مباحث فنی در مورد این لوایح شود.

نانوا کناری خاطر نشان کرد :نگاه ما این است که در ارتباط با تصویب لوایح مربوط به CFT باید سرعت عمل در کشور وجود داشته باشد و این موضوع در اولویت مجلس قرار بگیرد تا تکلیف آن هر چه زودتر مشخص شود.

دسترسی سریع
رویداد