رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

از سوی معاون برون مرزی صدا و سیما انجام شد : تشریح آخرین وضعیت خبرنگار بازداشت شده پرس تی وی در آمریکا

معاون برون مرزی صدا و سیما،تصریح کرد: خانم مرضیه هاشمی بزرگ شده انقلاب اسلامی هستند و وظیفه همه ماست که برای آزادی ایشان تمام تلاش های لازم را انجام دهیم .

1397/10/30
|
11:00

پیمان جبلی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو ، در ارتباط با اقدام اخیر دولت آمریکا در بازداشت غیر قانونی خانم خانم مرضیه هاشمی خبرنگار ایرانی آمریکایی شبکه خبری پرس تی وی و برخورد غیر انسانی صورت گرفته با او اظهار کرد: اقدام آمریکا در بازداشت این خبرنگار یک نوع بدعت در برخورد با رسانه هاست و نشانگر عینی استفاده ابزاری آمریکا از مسائلی چون آزادی رسانه ها و حقوق بشر است.

وی با بیان اینکه خانم هاشمی سه دهه است که فعالیت رسانه‌ای دارد و در دفاع از اقلیت سیاه پوست و مسلمان در آمریکا و همچنین مقابله با اسلام هراسی تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: ایشان فرد شناخته شده ای برای تعداد زیادی از آمریکایی ها هستند و دولت واشنگتن با بازداشت ایشان با چنین سابقه روشنی اشتباه محاسباتی بزرگی را انجام داده است.

جبلی با اشاره به برخوردهای غیر انسانی صورت گرفته با این خبرنگار در ایام بازداشت تصریح کرد : این نوع برخوردها همه شاهدی بر این موضوع است که ادعاهای آمریکایی‌ها در دفاع از خبرنگاران و آزادی بیان دروغی بیش نیست و باید این موضوع را برای افکار عمومی دنیا و ایران تبیین کنیم.

معاون برون مرزی صدا و سیما با بیان اینکه حجاب که جز اعتقادات و هویت خانم هاشمی است، به زور از سر ایشان برداشته شده است و تلاش شده که به ایشان از این طریق توهین شود در بخش دیگر از مصاحبه خود با برنامه رویداد رادیو گفتگو خاطرنشان کرد: به خاطر فشار رسانه‌های داخلی و شبکه های اجتماعی ، رسانه‌های آمریکایی توجه شان به این موضوع جلب شده است و در حال تهیه گزارش ها در این زمینه هستند و تلاش دارند به هیئت حاکمه آمریکا برای آزادی ایشان فشار آورند.

جبلی با بیان اینکه در داخل کشور تمام نهادهای مسئول اعم عمل دستگاه دیپلماسی، قضایی و همچنین تشکل های مردمی باید جهت تلاش برای آزادیشان فعال باشند و اقدام به جریان سازی کنند، ادامه داد : در این زمینه سخنگوی وزارت امور خارجه و همچنین آقای ظریف مواضع خوبی اتخاذ کردند و بر دفاع از حقوق ایشان تاکید کردند .

معاون برون مرزی صدا و سیما در بخش انتهایی صحبت های خود با اشاره به ویژگی های شخصیتی مرضیه هاشمی گفت : خانم هاشمی زنی مجاهد ،انسانی مقاوم و مستقل است و در واقع می توان ایشان را نماد انقلاب اسلامی عنوان کرد، ایشان با انقلاب اسلامی به اسلام گرایش پیدا کردند، شیعه شدند، به ایران آمدند و با عشق و علاقه کار در رسانه ها را انتخاب کردند در واقع ایشان بزرگ شده انقلاب اسلامی هستند.

دسترسی سریع
رویداد