رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

باانتقاد از عملكرد ستادتنظیم بازار مطرح شد؛ خیانت به جیب بیت المال/ تخریب میوه های سردخانه ای در دپوی شب عید

عضو هیئت مدیره میدان میوه و تره بار با انتقاد از عملکرد دولت که هر سال شب عید به صورت مقطعی به بازار ورود می کند، گفت: شب عید ببینید چه میزان بار پرتقال لک می زند و غیر قابل مصرف می شود.

1397/11/09
|
11:17

متبحری در مصاحبه با برنامه "صبح و گفت وگو" اظهار کرد: «در چند روز اخیر به واسطه صادرات بی رویه فرنگیجات، قیمت ها بالا رفته است و در رابطه با دو میوه که دارای مصرف عمومی است بدلیل ورود تنظیم بازار برای ذخیره سازی پرتقال و سیب، بازار تضعیف شده و قیمت ها را بصورت سرسام آور بالا برده است.»

وی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار با ذخیره سازی قیمت سیب و پرتقال را بالا برده است گفت: «پرتقالی که تا 20 روز پیش 1600 تومان در میدان به فروش می رسید، در مبدا 3100 تومان خریداری می شود. سیب 6000 هزار تومان در مبدأ 7500 تومان خریداری شده است ولی نمی دانیم چرا پاسخگو نیستند.»

متبحری ادامه داد: «ما از آقایان بیلان کاری خواسته ایم ولی 14 سال هنوز برای ذخیره سازی بیلان کاری نداده اند و در نهایت به غیر از ایجاد رانت هیچ کار دیگری نمی کنند.»

عضو هیئت مدیره میدان میوه و تره بار افزود: «آقای حجتی درباره گوشت در تلویزیون صحبت کردند؛ می فرمودند لاشه گوشت از عراق 118 هزار تومان خریداری می شود؛ بنده می گویم آقای حجتی شما که از بازار اطلاع دارید، چرا نماینده های شما تشریف آوردند و پرتقالی که در میدان 1600 تومان خرید می شد، در مبدأ 3100 تومان خریداری کرده اند؟»

متبحری افزود :«متاسفانه قیمت ها در بازار بالا رفته؛ هر سال نیز همین گونه است و بار نا مرغوب را خرید می کنند.»

وی ادامه داد: «شب عید نماینده های صداوسیما بیایند فیلمبرداری کنند که چه میزان بار پرتقال لک می زند و غیر قابل مصرف می شود. همه این ها از جیب بیت المال و من و شما خرید شده.»

متبحری به رادیو گفت وگو گفت: «این کارها زیر ساختی و تخصصی و مدیریتی نیست. ما نمی دانیم حرفمان را کجا بزنیم. دولت اگر می خواهند محبت و لطف کند از پایه به کشاورز کمک کنند تا مصرف کننده نیز منفعت ببرد.»

دسترسی سریع
رویداد