رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

استاد دانشگاه: انقلاب اسلامی باعث ایجاد روحیه خودباوری در بین ملت‌های منطقه شد

کارشناس مسائل سیاسی، بابیان اینکه انقلاب اسلامی منجربه ایجاد روحیه خودباوری در بین مردم منطقه شد،گفت: انقلاب اسلامی باعث شد ملت‌های منطقه که بر اساس تبلیغات استعمار گران به سمت استبداد پذیری حرکت کرده بودند، استبدادستیزی راپیش گیرند.

1397/11/21
|
14:00

محمد صادق کوشکی،در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، بیان کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی بسیاری از ملت های منطقه باور نداشتند که می‌توانند سرنوشت خودشان را خود تعیین کنند و با پیروزی انقلاب اسلامی این باور دینی در بین مردم ایجاد شد که خداوند سرنوشت هر ملتی را به دست خود آن ملت تعیین می‌کند.

وی افزود: آنچه که در سالهای اخیر در برخی از کشورهای عربی رخ داده پژواکی از حرکت ملت ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی است و این که آنها نیز دریافته اند تعین سرنوشت یک حق خدادادی است.

این استاد دانشگاه گفت: یکی از محوری ترین پیام‌های انقلاب اسلامی ایران به ملت‌های منطقه همین موضوع بوده است. تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از حرکتهای رهایی بخش در طول دهه‌های 50، 60 و 70 میلادی وابسته به بلوک شرق بودند وآنها برای مبارزه از اندیشه‌های چپ استفاده می‌کردند و همین وابستگی به بلوک شرق باعث می‌شد وقتی کشورشان از سیطره بلوک غرب خارج می‌شد، تحت سیطره بلوک شرق قرار بگیرند.

کوشکی خاطرنشان ساخت: مردم ایران در انقلاب اسلامی با شعار «نه شرقی، نه غربی»این موضوع را مطرح کردند که اگر ملتی می‌خواهد از استعمار رهایی پیدا کند، لازم نیست که از زیر چتر یک بلوک به زیر چتر بلوک دیگری برود و می‌تواند بدون وابستگی به هیچ از بلوک‌ها در عرصه بین المللی نقش آفرینی کند.

دسترسی سریع
رویداد