رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل غرب آسیا : یکی از اهداف سفر ظریف به لبنان ، ارسال پیام حمایت تهران از دولت جدید لبنان است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، اظهار کرد: ترکیب دولت جدید لبنان به گونه ای است که به راحتی می تواند با ایران ارتباط برقرار کند و روابط دو کشور را هرچه بیشتر گسترش دهد.

1397/11/24
|
15:20
|

فرزان شهیدی ، در مصاحبه با برنامه« رویداد »رادیو گفت گو، در مورد سفر اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به لبنان و دیدارش با تعدادی از مقامات برجسته این کشور عربی اظهار کرد: سفر آقای ظریف به این کشور خاورمیانه در شرایط زمانی خاصی انجام شد در واقع آقای ظریف اولین وزیر خارجی است که بعد از شکل گیری دولت لبنان به این کشور سفر کرده و این به آن معنااست که ایران می خواهد این پیام را به لبنانی‌ها بدهد که از دولت جدید لبنان و ترکیب آن استقبال می کند .

این کارشناس مسائل غرب آسیا، با بیان اینکه ایران به صورت عملی و زبانی بر اهمیت گسترش همکاری های دو کشور با توجه به شرایط جدید منطقه از جمله اتمام بحران سوریه و افزایش تهدیدات اسرائیل تاکید کرده است، ادامه داد : وزیر امور خارجه در جریان این سفر علاوه بر دیدار با مقامات لبنانی با تعدادی از نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی نیز دیدار کرد و در این رایزنی ها بار دیگر بر پشتیبانی ایران از جریان مقاومت تاکید کرد.

شهیدی با اشاره به دیدار محمد جواد ظریف با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز اظهار کرد: این دیدار به نوعی در راستای ارسال پیام به جریان مقاومت مبنی بر تداوم حمایت ایران از این جریان بود و سید حسن نصرالله نیز در این رایزنی ها از حمایت های ایران از جریان مقاومت و حزب الله لبنان تشکر و قدردانی کرد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه در این سفر، وزیر امور خارجه در ارتباط با موضوعات متنوع دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی با مقامات لبنانی رایزنی و گفتگو کرد،افزود : برخی از رسانه‌های لبنانی خبر دادند که در جریان این سفر پیشنهاد همکاری های نظامی دو کشور نیز مطرح شده است.

وی با بیان اینکه این سفر به این معنا است که ایران قصد دارد از دولت جدید لبنان حمایت و با آن همکاری کند ، در پایان صحبت های خود با رادیو گفتگو خاطرنشان کرد: ترکیب دولت جدید لبنان به گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی با ایران ارتباط برقرار کند و روابط خود را گسترش دهد .

دسترسی سریع
رویداد