رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل بین الملل: قدرت یافتن تروریست ها در لیبی، تبعات منفی برای اروپا دارد +صوت

صدرالحسینی با اشاره به تحولات اخیر در لیبی گفت: ژنرال «خلیفه حفتر» به دنبال این است که بر لیبی مسلط شود و قطعاً مسلط شدن تروریست‌ها برکل تمامیت اراضی لیبی باعث ایجاد تبعات منفی در اروپا می شود.

1398/01/18
|
16:00

رضا صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه رویداد رادیو گفت وگو، با بیان این که در سال 2011 در قالب بیداری اسلامی اتفاقات بسیار مهمی در صحنه جهان اسلام از جمله لیبی رخ داد، اظهار کرد: در جریان این تحولات برخی از کشورهای فرامنطقه ای با توجه به منابع نفتی موجود در این کشور تلاش کردند که تحولات در لیبی را به نفع خود سوق دهند و نتیجه این تحولات این بود که اکنون کشور لیبی، کشوری بی دولت است و یک حاکمیت مرکزی در این کشور مستقر نیست.

وی با بیان این که در حال حاضر خلیفه حفتر برای انجام اقدامات تروریستی خود و گسترش حاکمیتش در لیبی مورد حمایت برخی از کشورهای فرامنطقه ای است، ادامه داد: آنها در واقع با حمایت از حفتر به دنبال این هستند که لیبی را متعلق به خود کنند و نتیجه این موضوع اعلام موجودیت گروه تروریستی القاعده در لیبی است.

صدرالحسینی تاکید کرد: اگر چنین اتفاقی در لیبی رخ دهد و این جریان تروریستی در لیبی حاکم شود با توجه به نزدیکی لیبی با کشورهای اروپایی این موضوع باعث می‌شود که مشکلاتی برای اروپا ایجاد شود و آنها بیش از گذشته با مقوله تروریسم درگیر شوند.

این کارشناس مسائل بین الملل در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که اقدامات کشورهای فرامنطقه ای در غرب آسیا منجر به ایجاد گروه‌های تروریستی چون داعش، القاعده و … شده است، اظهار کرد: آنها در راستای پیشبرد اهداف خود علیه مسلمانان، موضوع اسلام هراسی را در دستور کار خود قرار داده اند و از این گروه‌های تروریستی برای تقویت اسلام هراسی استفاده می کنند .

دسترسی سریع
رویداد