صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

گلمردای گفت: بحث های زیادی در خصوص دونرخی شدن بنزین مطرح می شود، اما نمایندگان مجلس بر این باورند که در شرایط فعلی هیچ گونه افزایش قیمتی به مصلحت نیست.

علی گلمردای، نماینده مردم خوزستان، در برنامه رویداد رادیو گفت و گو در ابتدای برنامه در رابطه با وضعیت مناطق سیل زده استان خوزستان، اظهار کرد: بنده این هفته به نمایندگی از کمیسیون انرژی از مناطق سیل زده بازدیدی داشتم، امروز هم به اتفاق مسئولان در شهرستان شادگان هستیم که متاسفانه مردم اینجا شرایط خوبی ندارند.

وی افزود: همه امکانات کشور بسیج شده اند و در تلاش هستند، لذا امیدواریم نتیجه این زحمات کمک به مردم باشد و مسائل و مشکلات در شرایط کنونی مردم کاهش پیدا کند.

گلمردای توضیح داد: بعد از پایان این بحران باید در مجلس و دولت برای اینگونه حوادث احتمالی و غیر مترقبه چاره اندیشی کنیم و برای مدیریت سدها و رودخانه ها برنامه ریزی بیشتر و بهتری داشته باشیم تا دیگر شاهد حوادث اینچنینی نباشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص احتمال دونرخی شدن قیمت بنزین گفت: بحث بنزین مرتبا در افکار عمومی و فضای عمومی همواره وجود دارد، بعضی بحث ها هم به درستی مطرح می شود به طوریکه قیمت ها باید واقعی و متناسب با هزینه های تولید شود.

وی بیان کرد: این مسئله به دلیل تاثیری که بر جامعه دارد باید در تصمیم گیری ها باید اقشار جامعه و مردم نیز مدنظر قرار بگیرند، لذا بر اساس کار کارشناسی که در کمیسیون انرژی صورت گرفت در بودجه 98 هیچ گونه تغییر یا افزایش قیمت بنزین لحاظ نشده است.

این نماینده مجلس افزود: این نگرانی وجود دارد که با افزایش قیمت، نرخ اجناس وتورم هم ارتقا پیدا کند، چراکه در حال حاضر نرخ تورم فشار مضاعفی به پیکره جامعه وارد کرده است و جامعه کشش افزایش قیمت اجناس را ندارد.

گلمردای ادامه داد: ارائه سهمیه بنزین برای هر شهروند پس از کارهای کارشناسی در مجلس رد شد، به دلیل اینکه شاید در یک مسیر یا محور می توانستیم شاهد موفقیت باشیم و به بخشی از جامعه کمک کنیم اما مشکلات زیادی به کشور وارد می کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث ها و ایده های زیادی هم کارشناسی و هم غیر کارشناسی در خصوص دونرخی شدن بنزین مطرح می شود، اما نمایندگان مجلس بر این باورند که در شرایط خاص اقتصادی مصلحت نیست که استراتژی در خصوص افزیش قیمت یا دو نرخی شدن قیمت در دستور کار داشته باشیم، زیرا این کار نیازمند مطالعات عمیق است و در وضعیت موجود امکان پذیر نیست چراکه اقشار ضعیف به شدت آسیب می بینند.

مرتبط با این خبر

  • بخش اعظم ارز صادراتی در اختیار دولتی ها و خصولتی هاست

  • آیا تور آسیایی ظریف ترامپ را به بن بست می کشاند؟

  • قوه قضاییه با قاطعیت پرونده تحقیق و تفحص صندوق فرهنگیان را دنبال کند!

  • دولت با عدم عرضه مسکن موجب افزایش افسارگسیخته قیمت ها شده است

  • مسئله یمن اینبار گریبان دولت امریکا را گرفت

  • طرح تفکیک وزارت ورزش به کمیسیون آموزش می رسد

  • تنها یک پنجم باغات کشور بیمه هستند

  • امیدواریم دیوان لاهه به پرداخت غرامت توسط امریکا رای دهد

  • بازار جهانی در انتظار اثرات منفی حمله یمن به تاسیسات سعودی

  • غربی ها برای ما تخم دو زرده نکردند/ امروز مذاکره غیرقابل قبول است