صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

مرادپور گفت: بازید مقامات از مناطق سیل زده قطعا خواسته و مطالبه مردم است، اما به عقیده بنده مقامات اگر از مرکز برنامه ریزی کرده و امکانات بیشتری در اختیار ما بگذارند بسیار موثرتر از بازدید است.

احمد مرادپور، معاون عمرانی استانداری لرستان، در برنامه رویداد رادیو گفت و گو در خصوص آخرین وضعیت سیل زدگان استان لرستان اظهار کرد: کار امداد و نجات در همه شهرها انجام شده و همچنین لایروبی و جمع آوری رسوبات حاصل از سیل تقریبا در همه نقاط به غیر روستاهایی که دسترسی و ارتباط قطع شده بود صورت گرفته و در حال حاضر ارزیابی و تعیین تکلیف برای ساختمانی هایی که مجددا باید احداث شوند در دستور کار است.

وی افزود: به دلیل اینکه بیشتر تخریب ها مربوط به ساختمان های حواشی رودخانه ها بوده اند از این جهت بنیاد مسکن و شرکت های منطقه ای حریم جدید برای رودخانه ها تشکیل داده اند و در سه روز گذشته طبق دستور استاندار آب منطقه ای موظف شد به صورت سریع حریم های گذشته را بررسی کنند و نهایتا خط حریم فعلی را به عنوان مبنای کار جهت بازسازی اعلام کنند.

مرادپور ادامه داد: روز گذشته این موارد و اقدامات انجام شد و در شهر پلدختر شروع بعه نقشه برداری و پیاده کردن حریم جدید کردند و با توجه به اینکه ساختمان های داخل حریم و بستر رودخانه قرار می گیرند باید به نقطه دیگری انتقال داده شوند و در محل مناسب دیگری ساخت و ساز صورت بگیرد.

معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: وزرات راه و شهرسازی پیگیر این موضوع بوده و چند نقطه را معرفی کرده که امیدواریم امروز با توجه به اینکه وزیر محترم هم در استان هستند این مسئله تعیین تکلیف شود که مشکلات بزودی مرتفع گردد.

وی در خصوص اهمیت حضور رییس جمهور در استان لرستان بیان کرد: به عقیده بنده با توجه به اینکه نماینده ارشد دولت و همچنین نماینده ارشد مقام معظم رهبری در استان ها حضور دارند، شاید نیازی به حضور دیگر مسئولان در مواقع بحران نباشد، اگرچه از لحاظ احساسی مردم تمایل دارند که با آنها همدردی شود وبالاترین مقام اجرایی برای وضعیت آنها اهمیت قائل شود.

مرادپور تصریح کرد: به دلیل پیش بینی هایی که صورت گرفت تلفات در استان ما کم بود و همچنین بنده از نزدیک شاهد این بودم که نیروهای نظامی سپاه و ارتش و نیروهای جهادی در همان دقایق اولیه بسیار منظم و با برنامه در محل حادثه مستقر شدند و همچنین امکانات و تجهیزات نیز به موقع و به جا ارسال شده بود که این امر حاکی از شناخت و تشخیص حادثه بوده است.

مرتبط با این خبر

  • بخش اعظم ارز صادراتی در اختیار دولتی ها و خصولتی هاست

  • آیا تور آسیایی ظریف ترامپ را به بن بست می کشاند؟

  • قوه قضاییه با قاطعیت پرونده تحقیق و تفحص صندوق فرهنگیان را دنبال کند!

  • دولت با عدم عرضه مسکن موجب افزایش افسارگسیخته قیمت ها شده است

  • مسئله یمن اینبار گریبان دولت امریکا را گرفت

  • طرح تفکیک وزارت ورزش به کمیسیون آموزش می رسد

  • تنها یک پنجم باغات کشور بیمه هستند

  • امیدواریم دیوان لاهه به پرداخت غرامت توسط امریکا رای دهد

  • بازار جهانی در انتظار اثرات منفی حمله یمن به تاسیسات سعودی

  • غربی ها برای ما تخم دو زرده نکردند/ امروز مذاکره غیرقابل قبول است