رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

منصوری در مصاحبه با رادیو گفتگو: مجلس دست به دامان مردم شد/ خودرو نخرید!

عضو کمیسیون صنایع مجلس باانتقاد از اسقاط خودروهای کم کارکرد درمناطق آزاد گفت: از دولت و خودروساز ناامید شده ایم. ما نماینده مردم هستیم و بیش ازاین زورمان نمی رسد و به همین دلیل دست به دامن مردم شده ایم.

1398/02/23
|
13:15
|

محمدرضا منصوری ضمن تفسیر بازار کنونی خودرو، به تقاضای کاذب اشاره کرد و افزود: «عرضه خودرو نسبت به تقاضا کم است و ورود دلالی به این حوزه منجر به افزایش تقاصا و سیر صعودی قیمت ها شده است.»

وی با بیان اینکه بارها طرح هایی ارائه دادیم که دولت از انجام آن شانه خالی کرد، گفت: «دولت باید با واردات ماشین های دسته دوم خارجی، عرضه را افزایش دهد. این خودروها در مناطق آزاد بوده و به اجبار اسقاط می شوند در حالیکه ارزش ریالی بالایی دارند و از خودروهای صفر ما بهتر هستند.»

منصوری ادامه داد: «این خودروها تا چند صد میلیون تومان ارزش دارند و وزارت صنعت به راحتی با یک بخشنامه می تواند مجوز کارکرد این خودروها را صادر کند.»

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس به رادیو گفت وگو گفت: «دست هایی در کار است که نمی خواهد این کار انجام شود؛ همچنین در حوزه فروش می توان کاری کرد که دلالان حق مالیات بپردازند ولی اراده ای برای این کار از سوی دولت دیده نشده.»

منصوری افزود: «از دولت و خودروساز نا امید شده ایم. ما نماینده مردم هستیم و بیش از این زورمان نمی رسد کاری پیش بریم و به همین دلیل دست به دامن مردم شده ایم.»

وی با تاکید بر لزوم ممانعت مردم از خرید خودرو در شرایط کنونی گفت: «مردم می توانند خودرو را ثبت نام کنند ولی از بازار آزاد خودرو نخرند.»

منصوری ادامه داد: «مجلس قدرت اجرایی ندارد ولی فشار آوردیم که خودروساز قیمت را بالاتر نبرد؛ از طرفی ثبت نام خودرو هم شانسی است و هر کس زودتر کلید را فشار دهد موفق می شود و این نحوه ثبت نام یک ایراد است.»

این عضو کمیسیون صنایع مجلس یادآور شد: «مگر چندی پیش خودرو خارجی به صورت شبانه وارد کشور نشد؛ قاچاق چیان قبلا در حوزه واردات فعال بودند ولی امروز به حوزه صادرات فعال شده اند.»

منصوری به رادیو گفت وگو گفت: «مایه آبروریزی است که یک سانتافه یک میلیارد و خورده ای فروخته شود. این باعث نا امیدی در مردم می شود. یک نفر [از میان دولتی ها] پشت تریبون [صداوسیما] نمی گوید چرا خودروهای خارجی در بنادر اسقاط می شود. قطعا دست هایی پشت این قضیه است. این خودروها در حد صفر هستند.»

وی افزود: «مافیا و یک قدرت بزرگ نمی خواهد بازار خودروی داخل سامان پیدا کند. البته تولید داخل مهم است و ما هم همواره از این روند حمایت کردیم.»

منصوری در این بخش خبری تحلیلی در رادیو گفت وگو پیشنهاد داد: «در رادیو میزگردی ترتیب دهید تا مسئولان دولتی اعلام کنند چرا خودروهای موجود در بنادر اسقاط می شوند. دولتی ها می خواهند این وضعیت ادامه پیدا کند و خودروی مصرفی را دور بیاندازند. ما نیز به عنوان نماینده مردم وظیفه داریم از این موضوعات خطرساز پیشگیری کنیم.»

دسترسی سریع
رویداد