رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عنادی در مصاحبه با رادیو گفت وگو: پذیرایی اروپا از ظریف نشانه بی تاثیر بودن تحریم امریکاست

یک کارشناس مسائل بین المللی با اشاره به تور اروپایی وزیر امورخارجه به اروپا اظهارکرد: این سفر نشان داد که اقدام آمریکا در تحریم ظریف بی تاثیر بوده و دیپلماسی فعال ایران در عرصه های بین المللی و منطقه ای ادامه دارد.

1398/05/30
|
14:00

مراد عنادی در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، با بیان این که آمریکایی ها تصور داشتند با تحریم ظریف ، دیپلماسی ایران دچار مشکل می شود، تاکید کرد: اکنون شاهد سفرهای متعددمنطقه ای و بین المللی وزیر امور خارجه کشورمان هستیم.

وی تصریح کرد: تور اروپایی وزیر امور خارجه در آستانه برگزاری نشست مشترک وزیران امورخارجه و دفاع کشورهای اروپایی و نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شده است و این موضوع بر اهمیت این سفر افزوده است.

این روزنامه نگار تاکید کرد: وزیر امورخارجه کشورمان در جریان رایزنی های خود با مقامات اروپایی، مطالبه های تهران از اروپایی ها در مورد اجرای برجام را به صورت جدی مطالبه می کند.

عنادی در مصاحبه با رادیو گفت وگو افزود: ایران بر این موضوع تاکید دارد که دوره گفتار درمانی در ارتباط با برجام به پایان رسیده و آنها -اروپایی ها- اگر می خواهند ایران گام سوی کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکند باید اقدام عملی در راستای برخورداری ایران از منافع اقتصادی برجام انجام دهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون اقدام عینی از سوی اروپایی ها در این زمینه انجام نشده است.

عنادی با اشاره به انتقادهای آمریکا از سفرهای اخیر وزیر امورخارجه به اروپا و عصبانیت آنها از بابت این موضوع خاطرنشان کرد :بخشی از فشار حداکثری آمریکا علیه ایران صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و آنچه که آنها در این زمینه مطرح می کنند با واقعیت فاصله دارد .

دسترسی سریع
رویداد