صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با بیان این که ایران جزو کشورهای ارزان قیمت در حوزه ICT است، اظهار کرد: تلاش داریم این موضوع را همچنان حفظ کنیم و افزایش قیمتی در این حوزه نداشته باشیم.

حسین فلاح جوشقانی، که به مناسبت هفته دولت با موضوع دستاوردهای وزارت ارتباطات با برنامه «رویداد » رادیو گفت وگو، مصاحبه می کرد، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه زیرساخت های ارتباطات در روستاها گام های خوب و موثری برداشته است و تلاش داریم تا پایان دولت دوازدهم ایجاد زیرساخت ها در مناطق روستایی را به صورت کامل انجام دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های این وزارتخانه توسعه پوشش تلفن در جاده ها است، تصریح کرد: در حال حاضر در بیش از 50 هزار کیلومتر از جاده های کشور نسل 3 و 4 تلفن همراه پوشش داده می شوند و 80 هزار کیلومتر نیز کاملاً تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند.

این مقام مسئول در وزارت ارتباطات همچنین با بیان اینکه وزیر ارتباطات دستور ویژه داده اند که مشکل پوشش تلفن همراه در نقاط کور جاده ها رفع شوند ،خاطرنشان کرد: تلاش داریم که در این حوزه از ظرفیت اپراتور ها بیشتر استفاده کنیم .

فلاح جوشقانی همچنین با بیان اینکه متاسفانه در حوزه اینترنت خانگی و یا ثابت نتوانستیم آنچنان که شایسته بوده به مردم خدمات ارائه دهیم و از تکنولوژی های جدید در این حوزه استفاده کنیم ،ادامه داد: برای رفع این مسئله ، وزارت ارتباطات برنامه ریزی های خوبی انجام داده است و می خواهیم از سرمایه‌گذاری اپراتورها و ظرفیت های وزارت نیرو و شهرداری نیز در این زمینه استفاده کنیم تا سرعت بیشتری در افزایش پهنای باند اینترنت ثابت ایجاد شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد اخبار منتشر شده در خصوص تصمیم وزارت ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت خاطرنشان کرد: ایران جزو کشور های ارزان قیمت در حوزه ICT است و ما تلاش داریم این روند را همچنان حفظ کنیم. این مقام مسئول در وزارت ارتباطات با تاکید بر اینکه تلاش وزارت ارتباطات بر آن است که در این حوزه همچون یک سال گذشته افزایش قیمتی نداشته باشیم، اعلام کرد: تصمیم داریم با تدوین راهکارهایی، هزینه اپراتورها را کاهش دهیم تا قیمت‌ها در حوزه ICT نیز افزایشی پیدا نکنند.

مرتبط با این خبر

  • جذب 500 سرباز-محیط بان جدید با حمایت ستادکل نیروهای مسلح

  • ایجاد 3 هزار شغل و بازگرداندن 150 واحد به چرخه تولید در دولت یازدهم رقم خورد

  • با وجود کاهش نرخ بیکاری در استان گیلان به دنبال رفع مشکلات هستیم

  • افتتاح 205 پروژه در استان ایلام به مناسبت هفته دولت

  • ارائه بنزین یورو 4 در پمپ بنزین های شهرستان های تهران ،روزهای سالم تری به ارمغان آورد

  • ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در یونسکو ، از اقدامات موثر دولت یازدهم بود

  • در دولت یازدهم تمام طرح های بزرگ نیمه تمام در استان به سرانجام رسیدند

  • مقاومت ها باعث تعطیلی اجرای اصل 44 قانون اساسی شده است

  • افتتاح 500 مگاوات نیروگاه تجدید پذیر برق تا پایان سال

  • در توسعه صادرات و منابع درآمدی صادراتی 400 درصد رشد داشتیم