رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

رامین مهمانپرست: تعلیق پارلمان انگلیس نقض فاحش دموکراسی است

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه، اقدام دولت انگلیس در تعلیق پارلمان این کشور را نقض فاحش دموکراسی عنوان کرد.

1398/06/11
|
09:15
|

رامین مهمانپرست در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو یادآور شد: عموما دولت انگلیس در راستای ادعای دفاع از حقوق بشر ازهرگونه تظاهرات مخالفان در کشورهای مستقل حمایت و آن را بزرگ نمایی می کند.

وی با بیان این مطلب تصریح کرد :علی رغم این ژست حقوق بشری، دولت انگلیس در حال حاضر در یک اقدام که باعث غافل گیری مردم این کشور شده است، تصمیم گرفته از اتحادیه اروپا بدون توافق و با این اتحادیه خارج شود و در راستای عملی کردن این موضوع پارلمان این کشور را به مدت 5 هفته منحل کند.

به اعتقاد مهمانپرست خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق با این اتحادیه تبعات سنگینی برای این کشور دارد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه کشورمان ادامه داد: مردم انگلیس از تحولات اخیر در این کشور غافلگیر شده‌اند و از خود می‌پرسند پس جایگاه دموکراسی در این تصمیمات کجاست؟

مهمانپرست همچنین با بیان اینکه در کشور هایی چون آمریکا و انگلیس جریان های ملی تندرو که به یکدیگر شبیه هستند بر روی کار آمده‌اند، خاطرنشان کرد : این جریانات با تصمیماتی که می‌گیرند باعث تعجب مردم در این کشورها و جامعه بین‌الملل شده‌اند و تنگناهایی را در این عرصه به وجود آورده اند.

وی همچنین به تناقض مواضع نخست وزیر انگلیسی در عرصه‌ی سیاست خارجی اشاره کرد و به رادیو گفت وگو گفت: آمریکایی ها از خروج انگلیس از این اتحادیه و تصمیماتی که در این زمینه می‌گیرد استقبال می‌کند و سیاست‌های اتخاذ شده باعث اختلاف و فاصله هر چه بیشتر بین اتحادیه اروپا و انگلیس شده است.

دسترسی سریع
رویداد