رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عضو كمیسیون امنیت ملی: ایران هر لحظه به گام سوم نزدیک تر می شود

نانواکناری با بیان این که امیدواریم اروپایی ها به تعهدات خود در حوزه برجام عمل کنند، گفت: اگر مذاکرات اخیر ایران با کشورهای اروپایی به نتیجه نرسد، تهران قاطعانه گام سوم خود در کاهش تعهدات برجامی را برخواهد داشت.

1398/06/11
|
13:18

ولی الله نانوا کناری، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ، تاکید کرد: هر تصمیم گیری حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران امر مهمی است و کوتاهی در این زمینه از سوی هیچ شخص و دستگاهی قابل قبول نیست.

این نماینده مجلس اظهار کرد : ایران در طی این سالها بر اساس گزارش‌های سازمان بین المللی انرژی اتمی به تعهدات خود در برجام عمل کرده و این آمریکایی‌ها و اروپایی‌هابوده اند که در این زمینه کوتاهی کرده اند .

وی با بیان اینکه با توجه به تجربیات و مذاکرات پیشین ،اروپایی ها و آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند، خاطرنشان کرد : در کنار توجه به این موضوع ، ایران فرصت کوتاهی را همچنان برای اروپا ایجاد کرده که به تعهدات خود در برابر تهران عمل کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: اگر این موضوع محقق نشود ،تهران گام سوم خود در راستای کاهش تعهدات برجامی را قاطعانه تر از گام های اول و دوم بر خواهد داشت‌.

نانواکناری با بیان اینکه مصادیق گام سوم در زمان خودش توسط دولت مردان اعلام خواهد شد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با رد برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر انجام مذاکره میان ایران و آمریکا تاکید کرد: ما انتظار داریم که آمریکایی ها با بازگشت به برجام، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کنند و به خاطر اقداماتی که علیه ملت ایران انجام داده اند از مردم ایران عذرخواهی کنند.

دسترسی سریع
رویداد