رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

در گفتگوی اقتصادی بشنوید؛ بودجه سال 99 بدون نفت!

برنامه گفتگوی اقتصادی، چهاردهم مهر موضوع عدم وابستگی بودجه 99 به نفت را بررسی می کند.

1398/07/14
|
09:00

به گزارش رادیو گفت و گو، گفتگوی اقتصادی یکی از مهم ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه های این شبکه رادیویی است که با محوریت طرح مباحث اقتصادی روز ایران و جهان، همچنین تحلیل و بررسی موضوعات مختلف اقتصادی با حضور کارشناسان به سمع مخاطبان می رسد.

برنامه گفتگوی اقتصادی، چهاردهم مهر موضوع عدم وابستگی بودجه 99 به نفت را با حضور با حضور دکتر محسن امینی(عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس اقتصادی)، پیام پرندآ(مشاور بین الملل اتحادیه صادرکنندگان انرژی و عضو اتاق مشترک ایران و عراق) و موسی الرضا ثروتی(نماینده ادوار مجلس و مشاور تنقیح قوانین مجلس) بررسی می کند.

محمد باقر نوبخت درخصوص تغییرات ردیف بودجه برخی دستگاه ها در سال آینده گفت: با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بودجه جاری سال آینده بدون وابستگی به منابع نفتی تامین خواهد شد.

وی افزود: براساس تصمیم گیری انجام شده، منابع نفتی فقط به طرح‌های عمرانی اختصاص خواهد یافت. بدین ترتیب برای جایگزین کردن منابع نفتی سه پیشنهاد ارائه شد که یکی از آنها حذف یارانه پنهان عامل‌های انرژی است، یکی دیگر استفاده از منابع درآمدهای مالیاتی است اما نه به معنای افزایش ضرایب مالیات‌های موجود بلکه تعیین پایه‌های مالیاتی جدید همچون مالیات بر عایدی سرمایه و حذف معافیت‌های بی مورد.

این مقام مسئول با اشاره به تصویب بخشنامه بودجه سال 99 در جلسه اخیر شورای اقتصاد گفت: بودجه سال 99 کاملاً متفاوت از بودجه سنوات گذشته خواهد بود. همه دستگاه‌های اجرایی که در قوانین بودجه سنوات گذشته حدود هزار دستگاه ردیف بودند به کمتر از 100 دستگاه سیاست گذار کاهش خواهد یافت و بقیه دستگاه‌ها به دستگاه‌های مجری تبدیل خواهند شد.

گفتنی است گفتگوی اقتصادی شنبه تا چهارشنبه ساعت14:30روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به صورت زنده با بررسی و تحلیل موضوعات روز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
رویداد