رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

صدرالحسینی: امریکا دنبال خلق داعش جدید است

کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به حمله ترکیه به خاک سوریه و تبعات احتمالی آن گفت: آمریکایی ها درصدد هستند که از شرایط موجود در منطقه برای ایجاد داعشی جدید و تکثیر گروه‌های تروریستی سوء استفاده کنند.

1398/07/22
|
15:15

سید رضا صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه«رویداد» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه با توجه به حملات صورت گرفته از سوی دولت ترکیه به شمال سوریه، مردم این منطقه با مشکلات جدی روبرو شده اند، افزود: این حملات منجر به آواره شدن هزاران نفر و کشته شدن صدها نفر شده است و این موضوعی است که باید به آن توجه جدی شود.

وی همچنین با بیان اینکه تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از شمال سوریه باعث عصبانیت کردهای آن منطقه شده ، به نحوی که کردها می گویند که آمریکایی‌ها از پشت به آنها خنجر زده است ، ادامه داد: آنها معتقدند که آمریکا در جریان حمله ترکیه به شمال سوریه، کردها را تنها گذاشته است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه ترکها با ادعای مبارزه با گروه‌های تروریستی وارد خاک سوریه شده‌اند، ادامه داد: آمریکایی ها در صدد هستند از تحولات صورت گرفته در منطقه در راستای منافع خود استفاده کنند و تلاش دارند که در این منطقه داعشی جدید ایجاد کنند و گروه‌های تروریستی را تکثیر کنند.

صدرالحسینی با بیان اینکه ترکیه معتقد است تروریست‌ها در سوریه به دنبال ایجاد ناامنی در ترکیه هستند، گفت : این در حالی است که دولت آنکارا با تجاوزی که انجام داده باعث افزایش ناامنی در این منطقه خواهد شد و ناامنی موجود در سوریه به صورت جدی‌تری به ترکیه منتقل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت داخلی اردوغان در ترکیه اظهار کرد : این احتمال نیز وجود دارد که اردوغان با توجه به کاهش محبوبیت حزب عدالت و توسعه و همچنین شکست هایی که در انتخابات اخیر با آن روبرو شده است ، تلاش داشته باشد که از این موضوع استفاده تبلیغاتی کند و با سوء استفاده از احساسات افکار عمومی مانع فعالیت جدی رقبای خود شود.

دسترسی سریع
رویداد