صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل آمریکا ،اظهار کرد : بعید به نظر می رسد که روند استیضاح ترامپ به نتیجه برسد و دموکرات ها به نتیجه دل خواهشان در این زمینه دست پیدا کنند.

علیرضا رضا خواه، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه دموکرات‌ها در ارتباط با موضوع استیضاح ترامپ بر سر یک دوراهی مانده بودند، تصریح کرد: در این ارتباط بخش تندروی دموکرات ها تاکید بر استیضاح ترامپ داشتند ولی برخی از دموکرات‌های سنتی به خاطر این که طرفداران ترامپ در ایالت هایی که آنها نمایندگی شان را بر عهده دارند زیاد است، چندان تمایلی نداشتند که موضوع استیضاح ترامپ را دنبال کنند ولی موضوع «اوکرین گیت» باعث شد اتحادی در دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان این کشور در ارتباط با موضوع استیضاح ترامپ ایجاد شود.

وی با بیان این که موضوع استیضاح یک شمشیر دولبه است و در واقع آخرین تیر ترکش دموکرات ها برای جمهوری‌خواهان محسوب می‌شود، افزود: اگر استیصاح به نتیجه نرسد هزینه جدی به دموکرات ها تحمیل خواهد شد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه دموکرات ها می خواهند اعتبار جمهوری‌خواهان را زیر سوال ببرند و مدعی هستند که ترامپ از قدرت خود در راستای پیشبرد اهداف شخصی استفاده کرده است، ادامه داد: موضوع استیضاح دارای ریسک های جدی برای دموکرات ها است و احتمال شکست آن زیاد است.

وی با بیان اینکه دمو کرات ها می خواهند از موضوع استیضاح ترامپ استفاده انتخاباتی کنند ،ادامه داد : اگر استیضاح ترامپ رای آورد و دو سوم نمایندگان مجلس سنای این کشور به این نتیجه برسند که ترامپ شایستگی برای ادامه ریاست جمهوری ندارد در این صورت از ریاست جمهوری برکنار می‌شود و « مایک پنس » معاون اول وی به مدت یک سال مسئولیت ریاست جمهوری این کشور را برعهده خواهد داشت و بعد از آن انتخابات برگزار می‌شود اگر پنس نیز کنار گذاشته شود،« نانسی پلوسی» مسئولیت ریاست جمهوری را به مدت یکسال تا زمان برگزاری انتخابات برعهده خواهند داشت.

رضاخواه با تاکید بر اینکه احتمال این که در مجلس سنا این استیضاح رای بیاورد، بسیار اندک است،ادامه داد: در آمریکا سابقه ندارد که رئیس جمهوری با استیضاح برکنار شود .

مرتبط با این خبر

  • امریکا حتی اعتصاب بازاریان تهران را اقدامی تروریستی می داند

  • سیاست‌های ترامپ آمریکا را در آینده با چالش جدی مواجه می‌کند

  • ونزوئلا لقمه ای نیست که به راحتی از گلوی آمریکایی ها پایین برود

  • علت درگیری های اخیر ترامپ و رئیس سابق اف بی آی

  • علت درگیری های اخیر ترامپ و رئیس سابق اف بی آی

  • ترامپ آینده پر تنشی را در آمریکا پیش رو دارد

  • شاهد رفتارهای غیر منطقی ترامپ در عرصه بین المللی هستیم

  • اکنون این فضا وجود دارد که بحث استیضاح ترامپ بصورت جدی در کنگره مطرح شود

  • استیضاح ترامپ در هر صورت به ضرر کاخ سفید است +صوت

  • دموکرات‌ها شانس بالایی در کنگره و مجلس نمایندگان می بینند