رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

كارشناس غرب آسیا: کدام گروه ها در حمله به کنسولگری ایران دست داشتند؟

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، گفت : گروه هایی همچون گروه الصرخی ها ، یمانی ها و شیرازی ها در پشت حمله به کنسولگری ایران در کربلا قرار داشته اند.

1398/08/14
|
15:33
|

سیدرضا صدرالحسینی ، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو ، بااشاره به سواستفاده برخی از گروههای سیاسی و کشورهای منطقه ای و فرامنطقه از اعتراضات اخیر درعراق اظهار کرد: این گروه ها و کشورها در جریان این اعتراضات به دنبال این بودند که نظام سیاسی عراق را ساقط کنند و یا حداقل نخست وزیر این کشور عادل عبدالمهدی را مجبور به استعفا کنند. آنها در این ارتباط برنامه‌ریزی وسیعی کرده بودند و با استفاده از رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی تظاهرات در عراق را بزرگنمایی می کردند .

وی افزود: تصور آنها این بود که در جریان این اعتراضات، نظام سیاسی در عراق ساقط می شود و نخست وزیر نیز استعفا می دهد و در ادامه دولت عراق از آمریکا برای آرام کردن مردم این کشور دعوت به همکاری می‌کند.

وی ادامه داد : ولی چون این سناریوها محقق نشد آنها موضوع تخریب چهره ایران در عراق را پیگیری کردند و در همین چارچوب به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند .

این کارشناس مسائل غرب آسیا، همچنین با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد سودجو در جریان این اعتراضات به مرجعیت نیز توهین‌هایی کرده اند ، تصریح کرد : بر اساس دستگیری های صورت گرفته توسط دولت عراق، گروه‌هایی همچون الصرخی ها ، یمانی ها و شیرازی ها در پشت حمله به کنسولگری ایران در کربلا قرار دارند .

دسترسی سریع
رویداد