رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

ابوالفتح: استیضاح؛ شکافی در میان جمهوری خواه و دموکرات

یک کارشناس مسائل آمریکا ،با بیان اینکه استیضاح یک رویه معمول در رقابتهای سیاسی آمریکا نیست ،اظهار کرد :ا استیضاح ترامپ باعث افزایش شکاف و رقابت بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا خواهد شد.

1398/11/05
|
14:30
|

امیرعلی ابوالفتح ، در مصاحبه با برنامه "رویداد "رادیو گفت وگو در ارتباط با تاثیر استیضاح ترامپ بر رقابتهای سیاسی در آمریکا بین دو حزب اصلی این کشور خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که استیضاح یک رویه معمول در رقابتهای سیاسی آمریکا نیست و تاکنون در تاریخ آمریکا سه رئیس جمهور استیضاح شده‌اند و یک رئیس جمهور نیز قبل از استیضاح استعفا داده است.

وی با تاکید بر اینکه نفس استیضاح یک موضوع روزمره در جریان رقابت های سیاسی در آمریکا نیست ،خاطرنشان کرد: فارغ از این که نتیجه این استیضاح چه خواهد بود ،خود نفس برگزاری جلسه استیضاح منجر به افزایش اختلافات و شکاف‌ها در داخل آمریکا می‌شود و این احتمال افزایش پیدا می کند که ممکن است روسای جمهور بعدی آمریکا نیز به سرنوشت ترامپ در این قضیه دچار شوند .

وی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد جنگ اساسی بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات هستیم ،تصریح کرد : عده ای از کارشناسان معتقدند این استیضاح نه تنها بر روی ترامپ تاثیر منفی نمی‌گذارد ،بلکه ممکن است بر آرای دموکرات ها در انتخابات بعدی تاثیر منفی بگذارد و تمایل مردم به آنها را کم کند و از دیگر سو ترامپ با سربلندی از این چالش خارج شده و در انتخابات نوامبر سال جاری نسبت به انتخابات سال 2016 آراء بیشتری را به دست می آورد .

این کارشناس مسائل آمریکا گفت : عده ای دیگر نیز معتقد هستند که فارغ از نتیجه استیضاح ،این موضوع باعث رسوایی برای ترامپ خواهد شد ونظر مردم به خصوص رای دهندگان مردد نسبت به رئیس جمهور مستقر را تغییر می دهد .

وی در پایان تصریح کرد : برای اینکه بفهمیم کدام یک از این دو نظریه محقق می شود باید تا زمان برگزاری انتخابات در نوامبر 2020 صبر کرد.

دسترسی سریع
رویداد