رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

امیرعلی ابوالفتح: استیضاح، در سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری امریکا فاکتوری تعیین کننده نیست

یک کارشناس مسائل آمریکا، اظهار کرد:موضوع استیضاح ترامپ فاکتور تعیین کننده ای در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا نیست چرا که آنچه که برای مردم آمریکا اهمیت دارد موضع اقتصاد و مسائل معیشتی است.

1398/11/06
|
15:45

امیر علی ابوالفتح ،در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ،با اشاره به روند دادگاه استیضاح ترامپ در مجلس سنای آمریکا تصریح کرد: در حال حاضر هیات استیضاح کننده در مجلس سنا اتهامات وارده به دونالد ترامپ را اعلام کرده و تیم حقوقی رئیس‌جمهور آمریکا در حال دفاع از ترامپ و رفع این اتهامات است .

وی با بیان اینکه در پایان این روند ،صد سناتور آمریکا به عنوان هیئت منصفه باید تصمیم بگیرند که آیا به نظر آنها رئیس‌جمهور آمریکا گناهکار است یا نه؟ گفت : اگر آنها به این موضوع رای دهند که او گناهکار است ، ترامپ به صورت خودکار از مقامش عزل خواهد شد و معاون رئیس جمهور، ریاست کاخ سفید را برعهده می گیرد ولی اگر حکم تبرئه بدهند ترامپ تا ژانویه 2021 در کاخ سفید خواهد ماند .

این کارشناس مسائل آمریکا،با اعتقاد به اینکه استیضاح ترامپ شکاف بین جمهوریخواهان و دموکرات‌ها را افزایش داده و هیچ کدام حاضر به سازش نیستند، افزود : در مورد تاثیر این استیضاح بر روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دو نظریه مطرح است عده ای می‌گویند که این استیضاح تأثیر منفی بر وضعیت ترامپ نخواهد داشت و دموکراتها به عنوان کسانی که استیضاح را به پیش برده اند در این فرآیند قمار بزرگی کرده‌ و این قمار موجب از دست دادن برخی از کرسی ها در کنگره توسط آنها خواهد بود، برخی نیز معتقد هستند که این موضوع تأثیر منفی بر حضور ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد داشت و جمهوری خواهان در فرایند انتخابات هم احتمالاً کاخ سفید را از دست دهند هم در کنگره تعداد از کرسی های شان به دموکرات ها برسد.

ابوالفتح با اعتقاد بر اینکه به نظر می‌رسد موضوع استیضاح ترامپ فاکتور تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست، اظهار کرد: برای مردم آمریکا مسئله اقتصاد ، معیشت و حل بیکاری مسائل بسیار مهمی هستند و در کارنامه کاری ترامپ موارد قابل قبولی در این زمینه دیده می‌شود .

وی خاطر نشان کرد : اگر وضعیت اقتصادی آمریکا به نحو کنونی ادامه پیدا کند و اقتصاد این کشور با رکود روبرو نشود پیروزی ترامپ در انتخابات پیش رو قریب به یقین خواهد بود .

این کارشناس مسائل آمریکا افزود : از سوی دیگر باید به این موضوع نیز توجه داشت که عموما روسای جمهور در آمریکا دو دوره ای هستند و از دیگر سو باید دید که رقیب جدی ترامپ در انتخابات پیش رو از سوی دموکراتها چه کسی خواهد بود.

دسترسی سریع
رویداد