رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

نگاهی به تحولات یمن؛ صدرالحسینی: عربستان راهی جز نشستن پای میز مذاکره ندارد

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به آخرین تحولات یمن گفت: در حال حاضر شرایط برای عربستان در جنگ یمن به گونه ای است که آنها راهی جز نشستن بر سر میز مذاکره با انصارالله یمن ندارند.

1398/11/21
|
15:15

سید رضا صدر الحسینی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه سعودی‌ها در جنگ یمن در یک منجلاب عمیقی فرو رفته اند، ادامه داد : آنها در حال حاضر دو راه بیشتر پیش روی خود ندارند یا اینکه همچنان در این منجلاب فرو بروند یا آن که سعودی ها به این نتیجه برسند که باید اجازه دهند ، یمن مستقل شود ، چراکه سعودی ها عادت کرده‌اند که یمن برای آنها حیاط خلوتی باشد تا بتوانند در آن مفاسد خود در حوزه‌های فکری ،نظامی سیاسی و اقتصادی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با چگونگی حل بحران یمن بین خود مقامات سعودی نیز اختلاف‌نظر وجود دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این منطقه شرایط به گونه ای است که آنها راهی به جز نشستن بر سر میز مذاکره ندارند‌.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه سعودی‌ها برای اینکه بتوانند از این منجلاب خارج شوند و در پشت میز مذاکره دست بالاتری را داشته باشند تلاش کردند که با بهره گیری از تعداد زیادی نیروی نظامی، یک عملیات سنگین و پیچیده ای را علیه انصارالله انجام دهند، افزود : اما هوشیاری و عدم غافلگیری انصارالله باعث شد که عملیات سعودی ها به گرداب جدیدی برای خودشان تبدیل شود.

صدرالحسینی با بیان اینکه در حال حاضر سعودی‌ها به دنبال اعزام واسطه هایی از جمله نماینده سازمان ملل در امور یمن هستند تا در این خصوص بتوانند راه حل سیاسی در پیش پای سعودی‌ها بگذارند، در پاسخ به این سوال که به نظر وی جنگ یمن چه زمانی به اتمام می رسد، تاکید کرد: زمان پایان این جنگ را نمی‌توان پیش‌بینی کرد چرا که این تحولات بر اساس موضوع جنگ نیست بلکه بر اساس موضوع استقلالی خواهی است.

دسترسی سریع
رویداد