رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل فلسطین: در حال حاضر موضوع فلسطین، مسئله اول جهان اسلام نیست

یک کارشناس مسائل فلسطین، با بیان این که متاسفانه در حال حاضر موضوع فلسطین ،مسئله اول جهان اسلام نیست، گفت: در این سال‌ها هر موقع صهیونیست‌ها در مسیر حیات خود دچار مشکل شده‌اند با خیانت برخی از کشورهای عربی این حیات ادامه پیدا کرده است.

1398/12/07
|
16:30

علیرضا سلطان شاهی، در مصاحبه با برنامه" رویداد " رادیو گفت وگو، در ارتباط با جنایت اخیر صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین و سکوت مجامع بین المللی در این زمینه اظهار کرد: رژیم صهیونیستی با حمایت قدرت‌های سلطه گر به وجود آمده است و در حال حاضر قطعنامه‌های زیادی علیه اقدامات این رژیم در مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت تصویب شده ولی متاسفانه هیچ کدام اجرایی نشده است.

وی با بیان این که حجم و تعداد این قطعنامه‌ها به حدی است که برخی از آنها را می‌توان از لحاظ تنوع و تعداد تبدیل به یک کتاب کرد، ادامه داد: اقدامات ضد حقوق بشری صهیونیست‌ها برای افکار عمومی جهان مشخص است و از جهان اسلام این انتظار می‌رود که در برابر این جنایت‌ها از خود واکنش نشان دهند و به صورت روشن و شفاف در مورد این مسائل موضع گیری کنند.

این کارشناس مسائل فلسطین با بیان این که مدتها است که مسئله فلسطین از اولویت جهان اسلام خارج شده است گفت: خیانت برخی از کشورهای عربی و اسلامی و همراهی آنها با جریان صهیونیستی باعث طولانی شدن حیات این رژیم شده است و اگر این حمایت‌ها نبود این رژیم زودتر از اینها نابود شده است.

سلطان شاهی با تاکید بر این که هر موقع صهیونیست‌ها در مسیر حیات خود دچار مشکل شدند این حیات با خیانت برخی از سران کشورهای عربی ادامه پیدا کرده است، تصریح کرد: باید این روند اصلاح شود تا صهیونیست‌ها متوجه عواقب جنایت‌های خود در منطقه شوند .

وی با بیان این که اکنون ایران تنها کشوری است که در منطقه در برابر این جنایات ایستاده و متولی جریان مقاومت است، در مصاحبه با رادیو گفت وگو ، ادامه داد: بسیاری از فشارها و هجمه‌ها علیه ایران در عرصه‌های مختلف به خاطر حمایت کشور ما از مسئله فلسطین و آرمان‌های فلسطین است این در حالی است که متاسفانه تعدادی از کشورهای عربی و منطقه نه تنها آرمان ملت فلسطین را فراموش کرده اند ،بلکه با رژیم صهیونیستی در پیشبرد جنایت هایش همراهی می کنند .

دسترسی سریع
رویداد