رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

ماجد: تشدید بازرسی ها بر بازار لیمو ترش و زنجبیل

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت از مصرف کنندگان وتولیدکنندگان، باابراز تاسف از اقدام برخی از فروشندگان در افزایش قیمت برخی از کالاها همچون«لیمو ترش» و«زنجبیل» گفت: در پی بروز این تخلفات بازرسی‌ها را در بازار تشدید کرده ایم.

1398/12/10
|
15:30
|

مجتبی ماجد، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو،اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در ماه پایانی سال ، از ابتدای اسفند ماه بازرسی‌های مستمر بر بازار و نظارت بر قیمت اقلام و کالاها افزایش پیدا کرده است و اگر تخلفی در این ارتباط مشاهده شود طبق قوانین و مقررات با آن برخورد می شود.

وی همچنین در مورد افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار در چند روز اخیر نیز گفت: طی هفته های اخیر در پی انتشار برخی از شایعات در مورد موضوع قرنطینه و بارش هایی که در کشور داشتیم ،برخی افراد سودجو اقدام به افزایش قیمت گوشت قرمز کردند که با بررسی ها و تدابیری که اندیشیده شده است این قیمت در حال حاضر کاهش پیدا کرده است چنان که قیمت هر کیلو گوشت گوسفند شقه ای 100 هزار تومان اعلام شده است .

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو با بیان اینکه ، اکنون در میادین میوه و تره بار گوشت قرمز و مرغ در اختیار مردم قرار داده می شود، ادامه داد : در برخی میادین میوه و تره‌بار قیمت گوشت قرمز حدود 10 الی 15 درصد پایین‌تر از قیمت کف بازار است.

ماجد همچنین در مورد افزایش قیمت برخی دیگر از کالاها از جمله لیمو ترش و زنجبیل با توجه به افزایش مصرف آن درپی شیوع ویروس کرونا در کشور ، اظهار کرد: متاسفانه همانطور که اشاره شد برخی از فروشندگان و سودجویان وقتی بازار با التهاب روبرو می شود و تقاضا در مورد کالایی افزایش پیدا می‌کند قیمت‌ها را بالا می برند و در همین چارچوب تشدید بازرسی‌ها را به تیم‌های بازرسی ابلاغ کرده‌ایم که با این متخلفان به صورت جدی برخوردشود.

دسترسی سریع
رویداد