رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل غرب آسیا: صهیونیست‌ها اجازه کمک‌رسانی به مردم غزه برای مقابله با ویروس کرونا را نمی دهند

صدر الحسینی اظهار کرد: متاسفانه در حالیکه ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان گسترش پیدا کرده است، مردم در نقاطی همچون غزه امکان دسترسی به تجهیزات بهداشتی را ندارند و اجازه کمک رسانی به مردم این منطقه از سوی صهیونیست‌ها داده نمی شود.

1399/01/16
|
15:15

صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با اشاره به تجاوزات رژیم صهیونیستی به بخش‌هایی از سرزمین سوریه گفت: نماینده سوریه در سازمان ملل نسبت به ادامه این تجاوزات در شرایطی که جهان با ویروس کرونا مواجه است، هشدار داده است و خواستار لغو تحریم ها از جمله تحریم های آمریکا علیه این کشور شده است تا دولت دمشق بتواند با ویروس کرونا به صورت جدی تر مبارزه کند.

وی ادامه داد : آقای بشار جعفری همچنین در سخنان خود به وضعیت مردم غزه اشاره و تاکید کرده است که رژیم صهیونیستی در این برهه خوی جنایتکارانه خود را بار دیگر نشان داده است چرا که اجازه کمک‌رسانی به مردم ساکن در مناطق اشغالی از جمله غزه را نمی دهد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر سلامتی مردم این منطقه به شدت در خطر است و آنها علاوه بر موضوع کرونا با محاصره رژیم صهیونیستی نیز مواجه هستند،نسبت به سکوت مجامع بین المللی در مورد این مسئله نیز واکنش نشان داد و گفت : مردم غزه، فلسطین و آزادی‌خواهان دنیا از کمک و حمایت سازمانهای بین‌المللی کاملا ناامید شده اند چرا که می دانند آنها در نوع رفتار و موضع گیری های خود منافع استکبار گران را در نظر می گیرند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: البته در حال حاضر نهادهای مردمی به نفع مردم فلسطین در دنیا ایجاد شده است و باید این نهادها با کمک رسانه ها و افکار عمومی دنیا به رژیم صهیونیستی فشار بیاورند تا زمینه را برای کمک رسانی به مردم این منطقه فراهم شود و صهیونیست ها دست از محاصره غزه بردارند.

دسترسی سریع
رویداد