رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك عضو كمیسیون بهداشت مجلس : عدم اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مردم باعث بحران غیرقابل جبرانی خواهد شد

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد : اگر مردم پروتکل های بهداشتی در ارتباط با شیوع ویروس کرونا را رعایت نکنند با یک بحران غیر قابل جبرانی در کشور مواجه خواهیم شد.

1399/01/17
|
15:45

محمد حسین قربانی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با بیان اینکه اگر آقای رئیس جمهور تاکید کردند که طی روزهای آینده برخی از کسب و کارها می توانند فعالیت خود را آغاز کنند این به آن معنا نیست که ویروس کرونا را نادیده بگیریم و به زندگی عادی بازگردیم ، گفت : در حال حاضر تعداد زیادی از کشورهای دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند و برخی از کشورها نیز که پایان قرنطینه را اعلام کرده‌اند بعد از چند روز دوباره مجبور شده‌اند مکان های پر جمعیت خود را ببندند و اصول قرنطینه را بار دیگر اجرایی کنند .

وی با بیان اینکه آقای روحانی نیز در سخنان خود اشاره کردند که آغاز برخی از کسب و کارها به معنای نادیده گرفتن اصول ایمنی و فاکتورهای فاصله اجتماعی نیست، تصریح کرد: در دو روز گذشته شاهد این بودیم که سفرهای داخل شهری افزایش پیدا کرده است ، در صورتی که بسیاری از این سفرها غیر ضروری است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبق تصمیم ستاد کرونا در حال حاضر یک سوم کارمندان در محل کار خود حضور دارند و مابقی دورکاری می کنند، ادامه داد: متاسفانه به نظر می‌رسد که مقداری حساسیت مردم نسبت به کرونا کم شده در حالی که این اشتباه است و اگر مردم فاکتورهای بهداشتی را در این زمینه رعایت نکنند با یک بحران غیر قابل جبرانی مواجه خواهیم شد .
قربانی در پایان صحبت‌های خود گفت: لازمه مبارزه با این ویروس این است که مردم نسبت به آن حساسیت داشته باشند، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و متوجه باشند که این ویروس مرزی برای خود قائل نیست.

دسترسی سریع
رویداد