رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

یك عضو ستاد تسهیلات كرونا : سرپرست خانواده های یارانه بگیر، کد ملی خود را به شماره «6369» پیامک کنند

یک عضو ستاد تسهیلات کرونا اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، تلاش خواهیم کرد که وام یک میلیونی تومانی دولت به مردم قبل از آغاز ماه رمضان یا اوایل ماه مبارک در اختیار مردم قرار داده شود .

1399/01/27
|
14:11
|

حسین میرزایی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، با ارائه توضیحاتی در مورد وام یک میلیون تومانی کمک دولت به مردم درپی شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: این وام به یارانه بگیران اختصاص داده خواهد شد و در این زمینه تقسیم کار بین چندین وزارتخانه و سازمان از جمله وزارت رفاه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه لیست سرپرست خانوارهای یارانه بگیر از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار داده شده است، ادامه داد: از امشب تا انتهای هفته پیامکی برای سرپرست خانوارهای یارانه بگیر در این زمینه ارسال می شود.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید به سرشماره این پیامک و متن آن دقت کنند، گفت: در این پیامک از سرپرستان خانوار خواسته شده است در صورتیکه مایل به دریافت وام یک میلیون تومان هستند، کد ملی خود را به شماره 6369 ارسال کنند.

میرزایی با تاکید بر اینکه باید در این فرایند حتما باید کد ملی سرپرست خانوار از طریق شماره تلفن خود سرپرست خانوار ارسال شود، گفت: ارسال کد ملی به معنای پذیرش شرایط اخذ وام و باز پرداخت آن است.

این عضو ستاد تسهیلات کرونا با تأکید بر اینکه در این پیامک هیچ لینکی وجود ندارد ، افزود: خانواده ها تا سی و یکم فروردین ماه فرصت دارند که کد ملی خود را به شماره 6369 پیامک کنند.

میرزایی با بیان اینکه پس از ارسال این پیامک، شماره کد ملی با شماره همراه سرپرست خانوار جهت تطبیق چک می‌شود و این افراد حتماً باید به عنوان سرپرست خانوار در لیست یارانه‌بگیران قرار داشته باشند، ادامه داد: برنامه ریزی ها در این چارچوب است که انشاءالله تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان یا اوایل ماه مبارک این وام در اختیار متقاضیان به همراه 4 درصد کارمزد قرض الحسنه قرار داده شود.

میرزایی ادامه داد: بازپرداخت این ماه از یارانه افراد کسر می شود و افراد برای دریافت این وام احتیاجی به مراجعه حضوری به بانک ها و یا ثبت نام در سامانه ای ندارند و فقط باید از طریق مکانیزم پیامک عمل کنند.

دسترسی سریع
رویداد