رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

از بازار چه خبر؛ خبرهای خوش رمضانی| اقلام اساسی زیرقیمت بدست مردم میرسد

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: قیمت کالاهای اساسی و خواروبار در میادین میوه و تره بار در ماه مبارک رمضان 25 درصد زیر قیمت است و تا پایان ماه هم ادامه خواهد داشت.

1399/02/06
|
11:15

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع توزیع کالاهای اساسی در میادین میوه و تره بار و در ارتباط تلفنی با کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران و سعید راد مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

راد با اشاره به اینکه قیمت کالاهای اساسی و خواروبار در میادین میوه و تره بار در ماه مبارک رمضان 25 درصد زیر قیمت است و تا پایان ماه هم ادامه خواهد داشت گفت: به عنوان مثال خرما در غرف تک محصولی کیلویی 19 هزار و 700 تومان و در غرف داخل میادین بازار بزرگ کیلویی 22 هزار تومان فروخته می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران همچنین در رابطه با قیمت کالاهای اساسی گفت: با هماهنگی خوبی که وزارت صمت انجام گرفت در حال حاضر هر کیلو برنج تایلندی 5 هزار تومان، برنج هندی کیلویی 8 هزار تومان و شکر هم کیلویی 5900 فروخته می شود.

راد با بیان اینکه نیاز مردم فعلا در حد گوشت و مرغ گرم است و هنوز برای دریافت گوشت منجمد مراجعه ای نداشتیم عنوان کرد: میادین بازار میوه و تره بار هماهنگی های لازم را با نهادهای مرتبط انجام داده تا در صورت نیاز، محصولات خود را در میادین عرضه کنند و با قیمت تنظیم بازار به مردم بفروشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به ادامه عرضه سیب و پرتقال درجه یک با قیمت تنظیم بازار به دلیل بارندگی های فراوان در سال 98 گفت: به تدریج میوه های بهاری و از بیستم اردیبهشت به بعد هم زردآلو و سردرختی هایی دیگر به بازار می آیند.

راد با اشاره به افزایش 43 درصدی مراجعه مردم به میادین میوه و تره بار در ابتدای امسال نسبت به سال گذشته گفت: لیموترش هم اکنون کیلویی 13 هزار و 900 تومان در میادین اصلی میوه و تره بار توزیع می شود و از 20 خرداد ماه هم بار تازه لیموترش خواهد رسید.

در ادامه "صبح و گفتگو"، کارگر اظهار داشت: معمولاً میوه فروش مظلوم واقع می شود به این دلیل که سه شیفت کار می کند و خدمات می دهد و همیشه هم زیر ذره بین است درحالیکه این قشر تاثیری بر نرخ گذاری و قیمت ها ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در رابطه با میوه های نوبرانه گفت: تا زمانی که گوجه سبز قیمت ثابتی پیدا نکند مغازه داران ما این میوه را نمی فروشند، سال گذشته قیمت گوجه سبز در برخی فروشگاه های زنجیره ای تا کیلویی 250 هزار تومان هم رسید اما امسال ورود گوجه سبز با قیمت خیلی بالایی نبود.

کارگر ادامه داد: از زمان نوبری تا به انبوه رسیدن میوه گوجه سبز حدود هفت هشت روز طول می کشد و قیمت ها هم کاهش پیدا خواهد کرد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران درخصوص گرانی لیموترش گفت: با شیوع بیماری کرونا تقاضای مردم برای خرید لیموترش بیشتر شد و قیمت ها بالا رفت.

دسترسی سریع
رویداد